Сьогодні кіровоградці стали в черги за ліками (фото)

Лютий 12, 2013 | Новини | Переглядів: 1294 | Коментарі: 0

1 березня 2013 року вступає в силу Закон України про ліцензування імпортних ліків № 5038-VI, який паралізує ввезення іноземних ліків на території України. За законом, починаючи з весни, всі іноземні медичні препарати повинні повинні мати додаткові українські ліцензії,щоб продаватися на території України. Коштуватиме така ліцензія в середньому 30 тис. гривень.


«Досі за законом не затверджено механізм отримання ліцензії, стверджує Дмитро Шерембей, голова пацієнтської організації ЮКАБ. – Все зроблено для того, щоб мати змогу в ручному режимі видавати ліцензії «потрібним» виробникам та отримувати за це прибуток у власну кишеню. Щойно уряд зобов’язав усі компанії, що працюють на території України, пройти міжнародне ліцензування GMP, отримавши за це додаткові гроші. Тепер же починають придумувати нові – українські. Маємо надмірну зарегульованість ринку, що веде до монополізації та корупції в чистому вигляді. Найгірше те, що багато препаратів немасового виробництва, як то ліки для онкохворих, зникнуть з продажу, що призведе до розквіту чорного ринку фармпрепаратів у країні».
Як результат цього Закону, вже з березня з аптечних полиць та лікарень почнуть зникати: антибіотики для дітей; препарати для літніх людей: гіпертонічні, кардіологічні, і найстрашніше, що життєво-необхідні ліки для смертельно хворих українців: онкологія, гемофілія, СНІД. Фактично всі українці, які мають смертельні захворювання, будуть приречені на смерть. Ті ж препарати, які залишаться на ринку, в рази зростуть в ціні.
«Черги на кшталт цієї почнуть створюватися по всій країні вже починаючи з початку березня, – стверджує Ганна Гопко, активістка. Паніка, породжена зникненням препаратів та суттєвим підвищенням цін, призведе до того, що з аптечних полиць зметуть все і будуть праві. Люди, скажімо, з тиском чи серцевими хворобами, які пожиттєво приймають препарати, скуповуватимуть їх на декілька років вперед, адже ніхто не знатиме, чи отримає саме необхідний йому препарат ліцензію чи ні, і, якщо отримає, то скільки коштуватиме...»
Ліки іноземного виробництва складають левову частку для лікування тяжких захворювань в Україні: 100% для лікування діабету у дітей і вагітних; 97% - дитяча онкологія та онкогематологія; 80% - доросла онкологія та онкогематологія; пульмонологія – 100%; анестезія – 98%; ВІЛ/СНІД, туберкульоз, гепатит – 97%.
У Верховній Раді вже зареєстровано в законопроект № 2196 про скасування цього вбивчого закону, адже іншого законного шляху анулювати цей Закон немає. Окрім того, пацієнтські та громадські організації звернулися до Президента України Віктора Януковича із закликом посприяти вирішенню цього питання і наразі збирають підписи зі всієї України під відкритим зверненням до Президента, який єдиний може допомогти зупинити медичну катастрофу в Україні.
В м. Кіровограді, також, як і в багатьох містах країни, сьогодні пройшла акція, учасники якої мають надію, що будуть почуті! Адже ціна питання-життя людей!

Сьогодні кіровоградці стали в черги за ліками (фото)

Прес-служба
Кіровоградського обласного відділення
ВБО «ВМ ЛЖВ»

 


ПОШИРЮЙТЕ. Коментуйте. Заборонені нецензурна лексика, образи, розпалювання міжнаціональної та релігійної ворожнечі та заклики до насильства.


Завжди в курсі надзвичайних ситуацій, ДТП, аварій, відключень світла, води та теплопостачання. Щоб дізнаватись новини першими, підписуйтесь на нас у YouTube, ТЕЛЕГРАМ та сторінку в Facebook та Instagram.
Сподобалася ця публікація? Не пропустіть наступні публікації і почніть стежити за нашими новинами ПІДПИСАТИСЯ.
Hostpro




Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Search Tool