You can help our site. Thanks in advance for your help - donate - Click -
                                                                        

Кіровоград: відкрито виставку «Захисники України під Покровом Божої Матері»

Жовтень 13, 2015 | Новини | Переглядів: 1000 | Коментарі: 0

13 жовтня 2015 року в Кіровоградському обласному художньому музеї відкрито виставку «Захисники України під Покровом Божої Матері».

Презентована виставка присвячена всім воїнам - захисникам нашої землі усіх часів. У 2014 році Указом Президента України визначено 14 жовтня Днем захисника України.

У створення виставки покладена ідея образного втілення українського військового духу. Співорганізатором виставки став Координаційний центр волонтерів міста Олександрії (координатор Кабанова Ірина Олександрівна).
Основу експозиції склали світлини з архіву Координаційного центру, авторами яких виступили Микола Козиренко, Оксана Новікова, Олександр Мусулега, Олександр Маковецький, Ірина Кабанова. Фото яскраво демонструють «життя на війні» наших захисників. Художня обробка світлин належить олександрійському фотохудожнику Віталію Попкову. І хоча Віталій Попков не має спеціальної освіти, з середини 1980-х фахового почав займатися фотографією, має Міжнародні нагороди та численні здобутки (Золота медаль ISF− Національний фотосалон «Природа-2012»; срібна медаль FIAP– І Міжнародний фотосалон FIAP у Києві «Моя Мандрівка -2013»; перше місце − Ізраїльський міжнародний конкурс фотографії «Парад переможців» та ін.).

Чільне місце в експозиції займають твори сакрального мистецтва, присвячені образу Покрови Пресвятої Богородиці. Адже 14 жовтня святкується особливе й надзвичайно важливе для всіх українців свято - Покров Пресвятої Богородиці.
Відзначення свята Покрови своїм корінням сягає Х століття. Як повідомляють християнські автори, Візантійська імперія в цей час вела війну із сарацинами. Константинополю загрожувала безпека. І здавалося, становище його захисників уже безнадійне, якби не сталося чудо. Вранці 1(14) жовтня 910 року святий подвижник Андрій Юродивий, що молився всю ніч у Влахернському храмі, побачив у небі над містом Матір Божу із сонмом святих. Богородиця опустила додолу омфор й накрила ним християн. Підбадьорені небесною підтримкою вони перемогли сарацинів.

Із фондового зібрання музею представлено ікони «Покров Пресвятої Богородиці» ХІХ ст. та ікону Олександра Ковальчука (1962-2011) «Образ на склі. Покрова» (2008).

З 1999 року цей день 14 жовтня відзначається також, як День Українського козацтва. Тож на виставці представлено твори з фондового зібрання Кіровоградського обласного художнього музею, виконані в різних техніках, які презентують героїчне минуле українського народу. Це живописні роботи Миколи Бондаренка (1914-1999) «Козацька засідка» (1995), Василя Трамзіна «Оборона фортеці Читирин», Володимира Федорова (1920-1986) «Портрет Богдана Хмельницького», Броніслава Домашина (1927-2000) «Іван Гонта», графічні твори Леоніда Давиденка (1954) «З ярмарку» (2007), «Туга за Батьківщиною» (2007) та Євгена Кібрика (1906-1978) «Ілюстрації до повісті М. Гоголя «Тарас Бульба», представлено мала пластика Володимира Крутоуса (1969) із циклу «Воїни козацького війська», мала дерев’яна скульптура Юрія Бабія (1970), ін.

Органічно доповнюють експозицію художні роботи молодих кіровоградських художників Дмитра Скорейка (1974) «Атака запорожців» (2014), «Іван Сірко» (2014), «Козаки в дозорі» (2014), «Козак Голота» (2014), «Герої не вмирають» (2014) та Павла Олексієнка (1979) «Козак» (2015).

13 жовтня 2015 року в Кіровоградському обласному художньому музеї відкрито виставку «Захисники України під Покровом Божої Матері».

13 жовтня 2015 року в Кіровоградському обласному художньому музеї відкрито виставку «Захисники України під Покровом Божої Матері».

Особливу увагу відвідувачів виставки привертають до себе атрактивні предмети із зони бойових дій: гільзи від артилерійських снарядів різних калібрів (на деяких з них можна побачити справжні витвори мистецтва, портрети бійців учасників бойових дій,тощо) уламки від ракет російських реактивних установок «Град» та «Ураган», що є незаперечним доказом агресії російської держави на суверенній території України, ручні протитанкові гранатомети та протитанкові керовані ракети, звичайно ж все це вже не придатне до використання. Всі ці матеріали для побудови виставки були надані співорганізаторами виставки Координаційним центром волонтерів міста Олександрії.
Щодня, щохвилини зростає інтерес українських людей до власної історії. Знання свого родоводу, історичних і культурних надбань предків необхідні не лише для піднесення національної гідності, а й для використання найкращих традицій у сучасному нашому житті. Тож виставка такого національно-патріотичного спрямування, яка відрилася в стінах музею напередодні цих великих свят має особливе значення, адже яскраво ілюструє, що героїчні традиції козацтва невмирущі і у буремні роки становлення української держави.

Микола Правда, науковий співробітник відділу науково-просвітницької роботи Кіровоградського обласного художнього музею


ДО УВАГИ ВОДІЇВ: АВТОЦИВІЛКА ОНЛАЙН за 5 хвилин посилання


ПОШИРЮЙТЕ. Коментуйте. Заборонені нецензурна лексика, образи, розпалювання міжнаціональної та релігійної ворожнечі та заклики до насильства.


Завжди в курсі надзвичайних ситуацій, ДТП, аварій, відключень світла, води та теплопостачання. Щоб дізнаватись новини першими, підписуйтесь на нас у YouTube, ТЕЛЕГРАМ та сторінку в Facebook та Instagram.
Сподобалася ця публікація? Не пропустіть наступні публікації і почніть стежити за нашими новинами ПІДПИСАТИСЯ.
Hostpro
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Search Tool