Ікона Божої Матері «Скоропослушниця» (ФОТО)

Листопад 25, 2011 | Православ'я | Переглядів: 18057 | Коментарі: 0

22 листопада 2011 року свято ікони Божої Матері, що іменується «Скоропослушниця». У цей день під час богослужіння в Кафедральному соборі Пресвятої Богородиці м. Кіровограда була представлена ікона Божої Матері «Скоропослушниця» (1890) з фондів Кіровоградського обласного художнього музею. Перед іконою також був відслужений молебень.

З проповіді отця Ігоря прихожани храму дізналися історію цього благодатного образу. Стародавня чудотворна ікона Божої Матері «Скоропослушниця» знаходиться на Святій Горі Афон, в монастирі Дохіяр. Монастирський переказ відносить час її написання до Х століття, до часу життя настоятеля обителі святого Неофіта. У 1664 році трапезарь Ніл, проходячи в нічний час в трапезну із засвіченою лучиною, почув від образу Богородиці, що висів над дверима, голос, що закликає його надалі тут не ходити і не коптити ікону. Чернець подумав, що це жарт якого-небудь брата, нехтував знаменням і продовжував ходити в трапезну з лучиною, що коптила. Раптово він осліпнув. У гіркому розкаянні молився Ніл перед іконою Божієй Матері, благаючи про прощення. І знов почув дивний голос, що сповіщав про прощення і повернення зору і наказував сповістити всій братії: «З цієї пори іменуватиметься ця ікона Моя «Скоропослушницею», тому що швидку всім, притікаючим до неї, виявлятиму милість і виконання прохань». Пресвята Богородиця виконала свою обіцянку.

Ікона Божої Матері «Скоропослушниця» (ФОТО)

Це не перший захід в рамках співпраці Кіровоградського обласного художнього музею та Кафедрального собору. Сподіваємось, що започаткована нова форма роботи – представлення творів сакрального мистецтва із фондового зібрання музею під час богослужіння в храмі, послужить ще більшому зближенню двох культурних центрів – храму Божого та музею – храму мистецтва, а також сприятиме відродженню духовності у нашому суспільстві.

Ікона Божої Матері «Скоропослушниця» (ФОТО)

Ікона Божої Матері «Скоропослушниця» (ФОТО)

Ікона Божої Матері «Скоропослушниця» (ФОТО)

 


Анатолій Кімнатний – завідуючий відділом Кіровоградського обласного художнього музею – картинної галереї Петра Оссовського «Світ і Вітчизна»
 


Ви можете підтримати наш портал ДОНАТАМИ

 


ПОШИРЮЙТЕ. Коментуйте. Заборонені нецензурна лексика, образи, розпалювання міжнаціональної та релігійної ворожнечі та заклики до насильства.


Завжди в курсі надзвичайних ситуацій, ДТП, аварій, відключень світла, води та теплопостачання. Щоб дізнаватись новини першими, підписуйтесь на нас у YouTube, ТЕЛЕГРАМ та сторінку в Facebook та Instagram.
Сподобалася ця публікація? Не пропустіть наступні публікації і почніть стежити за нашими новинами ПІДПИСАТИСЯ.
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Search Tool