У Кропивницькому створять музейний простір для людей з інвалідністю
![](http://fotoinform.net/uploads/news_62688_1.jpg)
В обласному центрі у Центральноукраїнському обласному краєзнавчому музеї відбулася презентація проєкту «Музей для всіх» команди обласного краєзнавчого музею
Який став переможцем програми «Культура без бар’єрів» Українського культурного фонду (УКФ). Метою цієї програми є формування безперешкодного життєвого середовища для маломобільних груп населення та осіб з інвалідністю, включно з людьми, які отримали інвалідність внаслідок війни.
Проєкт охоплює не лише інфраструктурні та архітектурні, а й культурну та соціальну сфери, забезпечуючи безбар’єрний доступ до споживання культурно-мистецьких продуктів, а також створює рівні можливості для особистісного розвитку та самореалізації всіх громадян і спільнот у комфортному життєвому середовищі.
Проєкт «Музей для всіх» передбачає створення інноваційного інтерактивного музейного простору для людей з інвалідністю. Зокрема, інтеграцію інформаційних тактильних сенсорних систем, встановлення сенсорного мультимедійного столу та мультимедійної 3D книги з інклюзивним контентом у музейній експозиції «Природа». Також передбачається розробка та проведення інтерактивно-освітніх програм для дітей з інвалідністю, створення виставки дитячих творчих робіт, встановлення табличок зі шрифтом Брайля в експозиції «Природа» та впровадження аудіогідів.
Для реалізації даного проєкту буде залучено кошти Українського культурного фонду у сумі 518 248,14 грн. Термін реалізації проєкту складатиме 4 місяці.
Музей – це не лише місце збереження історичної спадщини, а й важливий простір для комунікації громади та створення доступного середовища для людей з інвалідністю, активного залучення їх до участі у культурному житті міста, покращення їхнього ментального здоров'я. Центральноукраїнський обласний краєзнавчий музей має значний досвід роботи з різними категоріями відвідувачів, зокрема з дітьми з інвалідністю. У рамках проєкту ми прагнемо розвивати цей напрямок діяльності, роблячи його більш корисним не лише для навчально-освітнього процесу, але й для позашкільної роботи, для цікавого дозвілля жителів та гостей області.
Безбар’єрність відкриває можливості для навчання, розваг та взаємодії для всіх відвідувачів музею!
ДО УВАГИ ВОДІЇВ: АВТОЦИВІЛКА ОНЛАЙН за 5 хвилин посилання
ПОШИРЮЙТЕ. Коментуйте. Заборонені нецензурна лексика, образи, розпалювання міжнаціональної та релігійної ворожнечі та заклики до насильства.
![](http://www.fotoinform.net/userfiles/images/donat.jpg)
Завжди в курсі надзвичайних ситуацій, ДТП, аварій, відключень світла, води та теплопостачання. Щоб дізнаватись новини першими, підписуйтесь на нас у YouTube, ТЕЛЕГРАМ та сторінку в Facebook та Instagram.
Сподобалася ця публікація? Не пропустіть наступні публікації і почніть стежити за нашими новинами ПІДПИСАТИСЯ.
![Hostpro](https://billing.hostpro.ua/partners/uk/2021/hosting/468x60.png)
![](https://cdn01.prnews.io/resources/images/banners/Media_Coverage_468x60_1.jpg)
![Protected by Copyscape Plagiarism Checker - Do not copy content from this page. Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Search Tool](http://banners.copyscape.com/images/cs-bk-3d-234x16.gif)