У Кропивницькому почали перевірку лікарень на готовність до коронавірусу
![](http://fotoinform.net/uploads/news_50907_1.jpg)
На Кіровоградщині розпочалась перевірка медичних закладів на готовність приймати людей в разі поширення коронавірусної інфекції. Голова ОДА Андрій Балонь сьогодні, 25 лютого, першою проінспектував центральну міську лікарню в Кропивницькому.
За словами очільника області, панічні настрої, пов’язані з коронавірусною інфекцією є абсолютно безпідставними. Лікарні Кіровоградщини готові приймати хворих: персонал володіє відповідними практичними навиками і має необхідне обладнання.
«Медичний персонал інфекційного відділення забезпечений всім необхідним: халатами, фартухами, окулярами, масками та респіраторами. Окрім цього, наразі здійснюється закупівля додаткових захисних костюмів. Бокси для пацієнтів відповідають нормам санітарно-протиепідемічного режиму», – підтвердила завідуюча відділенням Ірина Панченко.
За словами головного позаштатного експерта з інфекційних хвороб департаменту охорони здоров’я ОДА Олени Смірнової, передбачається, що в боксах перебуватимуть люди з легкими формами хвороби або з формами середньої важкості. Натомість пацієнти зі складними формами будуть знаходитись у інфекційній реанімації.
«Офіційна статистика підтверджує, що 80% людей, інфікованих на коронавірус, мають легку форму хвороби. Групи ризику аналогічні, що й у випадках ГРВІ. Зокрема це люди похилого віку, люди хворі на вторинний імунодефіцит чи цукровий діабет. При цьому головним засобом профілактики залишається вакцинація», – пояснила Олена Смірнова.
«Я на прикладі своєї родини засвідчую, що щеплення дозволяють проходити епідеміологічний сезон значно спокійніше й залишатися в доброму здоров’ї. Вакцини в області достатньо, тому можемо задовольнити потреби всіх бажаючих», – резюмував Андрій Балонь.
Нагадаємо: на Кіровоградщині створили дві спеціалізовані бригади та госпітальні бази для боротьби з коронавірусом. Йдеться про обласну лікарню та центральну міську лікарню №1 у Кропивницькому. Ще дев’ять медичних закладів у області мають інфекційні боксовані відділення.
Окрім цього, сформовано чіткий план, згідно якого за дві години в кожній лікарні відбудеться перепрофілізація інших відділень для боротьби з коронавірусною інфекцією.
ДО УВАГИ ВОДІЇВ: АВТОЦИВІЛКА ОНЛАЙН за 5 хвилин посилання
ПОШИРЮЙТЕ. Коментуйте. Заборонені нецензурна лексика, образи, розпалювання міжнаціональної та релігійної ворожнечі та заклики до насильства.
![](http://www.fotoinform.net/userfiles/images/donat.jpg)
Завжди в курсі надзвичайних ситуацій, ДТП, аварій, відключень світла, води та теплопостачання. Щоб дізнаватись новини першими, підписуйтесь на нас у YouTube, ТЕЛЕГРАМ та сторінку в Facebook та Instagram.
Сподобалася ця публікація? Не пропустіть наступні публікації і почніть стежити за нашими новинами ПІДПИСАТИСЯ.
![Hostpro](https://billing.hostpro.ua/partners/uk/2021/hosting/468x60.png)
![](https://cdn01.prnews.io/resources/images/banners/Media_Coverage_468x60_1.jpg)
![Protected by Copyscape Plagiarism Checker - Do not copy content from this page. Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Search Tool](http://banners.copyscape.com/images/cs-bk-3d-234x16.gif)