На Кіровоградщині з робочою поїздкою побував міністр освіти та науки України
![](http://fotoinform.net/uploads/news_57415_1.jpg)
Під час наради з головою ОВА Андрієм Райковичем, його заступниками, керівництвом обласної ради, представниками силових структур обговорили ключові питання порядку денного:
● безпекова ситуація в регіоні;
● доставка гуманітарної допомоги;
● забезпечення продовольством в мережах та контроль за цінами;
● прийом та розселення тимчасово переміщених осіб;
● організація освітнього процесу.
На думку Сергія Шкарлета, одне з важливих завдань регіонів, де немає бойових дій - стабілізація економіки. Андрій Райкович повідомив, що в області вже поновили роботу 92% підприємств на територіях. Працюють майже всі об'єкти торговельної мережі та ринки. У продажу є достатній асортимент основних продовольчих товарів, а спеціалісти систематично проводять моніторинг цін.
Під час наради Сергій Шкарлет отримав повну інформацію про те, як область формує гумвантажі. Кіровоградська область визначена партнером Запорізької. І регулярно направляє туди таку очікувану допомогу. Серед того, що область відправляє сусідам - велика доля місцевих товаровиробників.
Міністр відвідав міський штаб із розселення ВПО та профілакторій ЦДПУ, де проживають переселенці. Кіровоградщина активно працює з переселенцями. З початку війни через область пройшло вже понад 100 тисяч біженців. 49 тисяч людей залишились жити в містах та містечках області. Як працюють з жителями, які виїхали із зон бойових дій, продемонстрували на прикладі одного з міських центрів. Тут біженців реєструють, харчують, у разі необхідності, надають медичну допомогу, пропонують одяг і далі направляють на ночівлю. За необхідності переселенці можуть отримати безкоштовну юридичну допомогу, інформацію від центру зайнятості. Є в цьому центрі особливий куточок - з іграшками та канцелярським приладдям, він користується неабияким попитом у малюків.
⁃ Ми розуміємо, що робота з внутрішньо переміщеними особами - надзвичайно чутливе питання. Я ставлю завдання керівникам громад і територій не залишати без уваги жодної людини, особливо дітей, створити нормальні умови для проживання людей, які тікають з пекла війни. - акцентував Андрій Райкович. Актуальним також залишається пошук для них роботи. Це важливі питання і ми системно працюємо над їх вирішенням.
Насамкінець Сергій Шкарлет висловив переконання - Кіровоградщина - не підводить і справляється з поставленими завданнями.
ДО УВАГИ ВОДІЇВ: АВТОЦИВІЛКА ОНЛАЙН за 5 хвилин посилання
ПОШИРЮЙТЕ. Коментуйте. Заборонені нецензурна лексика, образи, розпалювання міжнаціональної та релігійної ворожнечі та заклики до насильства.
![](http://www.fotoinform.net/userfiles/images/donat.jpg)
Завжди в курсі надзвичайних ситуацій, ДТП, аварій, відключень світла, води та теплопостачання. Щоб дізнаватись новини першими, підписуйтесь на нас у YouTube, ТЕЛЕГРАМ та сторінку в Facebook та Instagram.
Сподобалася ця публікація? Не пропустіть наступні публікації і почніть стежити за нашими новинами ПІДПИСАТИСЯ.
![Hostpro](https://billing.hostpro.ua/partners/uk/2021/hosting/468x60.png)
![](https://cdn01.prnews.io/resources/images/banners/Media_Coverage_468x60_1.jpg)
![Protected by Copyscape Plagiarism Checker - Do not copy content from this page. Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Search Tool](http://banners.copyscape.com/images/cs-bk-3d-234x16.gif)