МНС: Як уникнути переохолодження та надати першу допомогу при обмороженні

Лютий 08, 2012 | Новини | Переглядів: 1248 | Коментарі: 0

Як повідомив під час брифінгу директор Українського гідрометеорологічного центру МНС Микола Кульбіда, 11-13 лютого у північних, західних та центральних областях можна чекати повторення низьких температур, які були 1-3 лютого. За прогнозами, у цих регіонах температура опуститься до рівня вночі -27-30 ºС, місцями навіть дещо нижче, і -15…-20 ºС вдень. У південних та східних регіонах температура буде вищою на 5-8 ºС. Про це Інтернет-виданню  «FotoInform» повідомили у прес-службі УМНС України в області


Тож не зайве нагадати як уникнути переохолодження та, у разі потреби, надати першу допомогу при обмороженні.
Не вживайте алкогольних напоїв – сп’яніння сприяє швидкій утраті тепла, в той же час виникає хибне враження, що ви вже зігрілися. Не паліть на морозі – паління зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду.
До виходу вранці на вулицю треба готуватися з вечора. З’їжте за вечерею щось жирне, наприклад сало чи бутерброд з маслом. Снідаючи, знову ж таки не забудьте включити до меню жирні продукти.
Носіть просторий одяг – це сприяє нормальній циркуляції крові. Одягайтеся так, щоб між речами залишався прошарок повітря, який утримує тепло. Бажано носити непромокаючий верхній одяг. Тісне взуття, відсутність устілки теж можуть створювати передумови для обмороження. У взуття необхідно вкладати теплі устілки, а замість бавовняних шкарпеток одягати вовняні – вони поглинають вологу та залишають ноги сухими. Не виходьте на мороз без рукавичок та шарфу. Найкращий варіант – рукавички з водовідштовхуючої тканини, яка не пропускає повітря, з хутром всередині. Синтетичні рукавички погано захищають від морозу. У вітряну погоду відкриті ділянки тіла змащуйте спеціальним кремом. Не носіть на морозі прикрас із будь-якого металу. Більше рухайтесь на морозі – це посилює кровообіг, зігріває тіло та протидіє шкідливому впливу холоду.
Слідкуйте за обличчям близьких, особливо за носом, вухами та щоками, звертайте увагу на зміну їх кольору, а друзі повинні слідкувати за станом вашого обличчя. Не дозволяйте обмороженому місцю знов замерзнути, це може призвести до більш значних пошкоджень.
Якщо ви або близькі з будь-яких причин довго перебували на відкритому повітрі, нагадуємо ознаки обмороження:
І ступінь – почервоніння, набряк тканин;
ІІ ступінь – утворення пухирів, заповнення каламутною рідиною;
ІІІ ступінь – омертвіння шкіри та утворення струпа;
ІV ступінь – омертвіння частини тіла.
Постраждалого від обмороження потрібно привести в тепле приміщення, дати йому теплого чаю або кави. Якщо вуха, щоки та ніс побіліли, розітріть їх рукою до появи почервоніння та поколювання. Ніколи не розтирайте відморожену ділянку снігом – сніг лише ушкоджує шкіру. Розітріть відморожену частину тіла спиртом, горілкою або одеколоном чи хутряною рукавицею або фланеллю. Також намагайтесь рухати ушкодженою кінцівкою.
 


ДО УВАГИ ВОДІЇВ: АВТОЦИВІЛКА ОНЛАЙН за 5 хвилин посилання


ПОШИРЮЙТЕ. Коментуйте. Заборонені нецензурна лексика, образи, розпалювання міжнаціональної та релігійної ворожнечі та заклики до насильства.


Завжди в курсі надзвичайних ситуацій, ДТП, аварій, відключень світла, води та теплопостачання. Щоб дізнаватись новини першими, підписуйтесь на нас у YouTube, ТЕЛЕГРАМ та сторінку в Facebook та Instagram.
Сподобалася ця публікація? Не пропустіть наступні публікації і почніть стежити за нашими новинами ПІДПИСАТИСЯ.
Hostpro




Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Search Tool