Мешканці Кіровоградщини, обережно газ!

Вересень 26, 2016 | Новини | Переглядів: 1066 | Коментарі: 0

Блакитне паливо значною мірою полегшує життя людини і важко сьогодні уявити сучасний побут без приладів, що працюють на природному газі. Проте є ряд пересторог, які слід враховувати, аби газ із джерела тепла і затишку не перетворився на джерело нещасть.

Перш за все, відмовтеся від послуг підприємств, які встановлюють газове обладнання, якщо вони не мають на це відповідних дозволів, ліцензій та кваліфікованого персоналу. Відкиньте також ідею самостійного встановлення, ремонту і будь-якого втручання у систему газопостачання, конструкцію газових приладів, систему димовідведення та вентиляції.

До початку опалювального сезону необхідно обов’язково перевірити стан вентиляційних та димових каналів. І бажано не перекривати їх з метою збереження тепла в оселі. У багатоповерхових будинках канали підлягають періодичній перевірці та прочищенню, яке виконується житлово-комунальними господарствами. Власники приватних будинків повинні отримати посвідчення на право самостійної перевірки каналів. В іншому випадку, такі перевірки виконуються у присутності фахівця спеціалізованого підприємства з оформленням акту перевірки, який надається в газове господарство.

Правила вимагають заправляти балони зі скрапленим газом лише на спеціальних станціях – саме так експлуатація цих ємностей буде безпечною. Заправка на автогазозаправних станціях і пунктах є свідомим порушенням правил і, відповідно, прямою загрозою життю та здоров’ю людей.

Природний газ небезпечний з двох причин: через свою високу вибухонебезпечність та можливість отруєння. Оскільки він майже вдвічі легший за повітря, при витоку з приладів і газопроводів піднімається, скупчуючись у верхніх зонах приміщень. Природний газ не має кольору і запаху, тому його одорують - додають домішки, у результаті чого з’являється специфічний запах.

Запам’ятайте основні вимоги безпечної експлуатації газового обладнання:
 Не можна залишати без нагляду працюючі газові прилади, бо у випадку затухання одного з пальників в приміщення починає надходити газ, накопичується та, змішуючись із повітрям, утворює вибухонебезпечну суміш.

 Якщо газ потрапив у повітря приміщення, негайно слід закрутити кран подачі газу і провітрити приміщення.
 Категорично забороняється сушити білизну чи волосся над плитою із запаленими пальниками.
 Не можна розміщувати біля газової плити речовини, що можуть легко зайнятися: папір, тканини тощо.
 Ніколи не шукайте місце витоку газу за допомогою відкритого полум’я.

Способи виявлення витікання газу:
 На поверхні мильної води, якою обробляють трубу у місці витоку, газ виривається зі свистом.
Характерний запах, який виділяє газ, стає сильнішим поблизу місця витоку.
Якщо ви відчули характерний запах газу у приміщенні необхідно:
 Уникати всіляких дій, які можуть викликати іскру.
 Закрутити крани перед газовими приладами та на приладах, у газобалонному устаткуванні - закрити вентиль на балоні та крани на плиті.
Відчинити вікно і двері, створивши протяг для провітрювання приміщення.
Не допускати в приміщенні відкритого вогню, не вмикати і не вимикати електроприлади та освітлення, щоб запобігти утворенню іскри, яка може призвести до спалаху газу та вибуху.

Хоча природний газ не токсичний, але при накопиченні його в приміщенні у великій кількості він може викликати задуху. Однак, найбільшу загрозу для життя та здоров’я людини несе чадний газ. Його вдихання може привести до запаморочення, непритомності і смерті.

Основні ознаки отруєння чадним газом: запаморочення, слабкість, нудота, біль у грудях, іноді сухий кашель, шум у вухах, сльози. Якщо отруєння важке, можуть зявитися судоми, блювота. Поступово слабкість зростає, починається задишка, настає сон¬ливість і помутніння свідомості. Отруєний блідне, іноді на шкірі з'являються червоні плями, поступово його дихання стає поверхневим, з'являються судоми і настає смерть від паралічу дихального центру. Тож, при перших ознаках отруєння чадним газом треба негайно залишити приміщення.

Перша допомога полягає в тому, щоб вивести потерпілого з приміщен¬ня. При зупинці чи наявності поверхневого дихання виконують штучне дихання до повного його відновлення та непрямий масаж серця. Потрібно активно розтерти тіло, до ніг прикласти грілки, дати потерпіло¬му вдихнути пари нашатирного спирту. Хворого з важким от¬руєнням необхідно госпіталізувати.

Прес-служба У ДСНС в області


ПОШИРЮЙТЕ. Коментуйте. Заборонені нецензурна лексика, образи, розпалювання міжнаціональної та релігійної ворожнечі та заклики до насильства.


Завжди в курсі надзвичайних ситуацій, ДТП, аварій, відключень світла, води та теплопостачання. Щоб дізнаватись новини першими, підписуйтесь на нас у YouTube, ТЕЛЕГРАМ та сторінку в Facebook та Instagram.
Сподобалася ця публікація? Не пропустіть наступні публікації і почніть стежити за нашими новинами ПІДПИСАТИСЯ.
Hostpro




Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Search Tool