Медицину Кропивницького чекає реформування

Вересень 27, 2016 | Новини | Переглядів: 1283 | Коментарі: 0

Інформацією про реформи, які очікують мешканців міста поділилася начальник управління охорони здоров’я Кіровоградської міської ради Оксана Макарук.

Головною метою реформи є спроба вилікувати Україну від хронічної хвороби, коли фінасуванням забезпечуються не люди, а стіни і ліжка, - наголосила Оксана Макарук.

– За такої системи скільки інвестицій не вкладай, результату не буде. Лікують хворих не ліжка, а лікарі. Тому планується зацікавити їх працювати ефективно і одночасно захистити права пацієнтів.

Про це FOTOINFORM.NET  повідомили у прес-службі Кіровоградської міської ради

Що дасть реформа пересічному українцю? Він зможе самостійно вибирати собі сімейного лікаря. Відповідно, чим більшим авторитетом користуватиметься спеціаліст, тим більшу заробітну плату він отримає. Попередньо, за кожну родину з двома дітьми, яку обслуговуватиме лікар, йому нараховуватимуть тисячу гривень на рік. При такій системі сімейний лікар, до якого підуть пацієнти зможе отримувати від 19 до 50 тисяч гривень на місяць.

Обслуговування на базовому рівні – сімейним лікарем для українців буде безкоштовним. Ці видатки будуть фінасуватися із державного бюджету через створену Національну агенцію медичного страхування. Держава відшкодовуватиме лише заробітну плату медичного персоналу, кошти на утримання закладів лягатимуть на місцеві бюджети. Тому місцева влада у першу чергу зацікавлена в оптимізації власної мережі охорони здоров’я, пристосування її до сучасних умов. Такі кроки в галузі медицини у Кропивницькому вже робляться, наприклад планується перепрофілювання ліжок під нагальні потреби – створення гемодіалізного центру.

Міністерством охорони здоров’я підготовлені і два проекти постанов щодо реформ у царині ціноутворення на медикаменти і їх пільгового відпуску для окремих категегорій захворювань, відзначила Оксана Макарук.

Передбачається, що ціноутворення на ліки в Україні буде референтним, тобто держава встановлюватиме максимальну ціну, яка відшкодовуватиметься за кожен препарат. Різниця між ціною лікарського засобу і ціною реімбурсації сплачуватиметься пацієнтом. Це, на думку спеціалістів МОЗУ дозволить стабілізувати зростання ціни на ліки. Реімубрсацію на певні категорії лікарських засобів: від серцево - судинних захворювань, цукрового діабету – планується впровадити вже з 2017 року, повідомила Оксана Макарук.
 


ПОШИРЮЙТЕ. Коментуйте. Заборонені нецензурна лексика, образи, розпалювання міжнаціональної та релігійної ворожнечі та заклики до насильства.


Завжди в курсі надзвичайних ситуацій, ДТП, аварій, відключень світла, води та теплопостачання. Щоб дізнаватись новини першими, підписуйтесь на нас у YouTube, ТЕЛЕГРАМ та сторінку в Facebook та Instagram.
Сподобалася ця публікація? Не пропустіть наступні публікації і почніть стежити за нашими новинами ПІДПИСАТИСЯ.
Hostpro




Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Search Tool