Оперативна інформація в телеграм каналі https://t.me/fotoinform

Кіровоградці, продаж однієї квартири або будинку протягом року не оподатковується

Февраль 27, 2013 | Новини | Просмотров: 798 | Комментариев: 0

Це передбачено статтею 172 Податкового кодексу України, яка визначає порядок оподаткування операцій з продажу (обміну) нерухомості.

 Так, дохід фізичної особи (незалежно від того, чи є вона резидентом України або нерезидентом) від продажу нерухомості не обкладають податком на доходи фізичних осіб у разі одночасного виконання трьох умов:
1. продається житловий будинок, квартира або їхня частина, кімната, садовий (дачний) будинок (включаючи земельну ділянку, на якій розташовані такі об'єкти, а також господарсько-побутові споруди та будівлі), а також земельна ділянка, розмір якої не перевищує норм безоплатної передачі землі, установлених ст.121 Земельного кодексу України залежно від її призначення;
2. продаж одного з вищеперелічених об’єктів відбувається вперше у звітному календарному році;
3. вказана нерухомість перебуває у власності платника понад три роки. Водночас, якщо об’єкт нерухомості перейшов у спадок, виконання цієї умови не потрібне.
Якщо при продажу об‘єкта нерухомості громадянин дотримується всіх вищезазначених умов, то Декларація про майновий стан і доходи також не подається.Якщо ж хоч одна з цих умов не виконується, то доходи, одержані від продажу об’єктів нерухомості, обкладають податком на доходи фізичних осіб за ставкою 5%. А у разі, коли продавцем нерухомості є фізична особа-нерезидент, ставка податку становить 15% (17%) від договірної вартості об’єкта, але не нижче його оціночної вартості. У такому самому порядку оподатковується дохід від продажу (обміну) об‘єкта незавершеного будівництва.
Якщо угода купівлі-продажу відбувається між фізичними особами, податок на доходи від продажу нерухомого майна сплачує продавець до нотаріального посвідчення такого договору. Якщо ж покупець нерухомості – юрособа чи фізособа-підприємець, саме вони, виконуючи обов’язки податкового агента, утримують та перераховують податок. У випадку, якщо судом ухвалено рішення про зміну власника нерухомості та перехід права власності на таке майно, колишній власник повинен відобразити доход від такого відчуження у Декларації та самостійно сплатити податок.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПС у Кіровоградській області
 


ПОШИРЮЙТЕ. Коментуйте. Заборонені нецензурна лексика, образи, розпалювання міжнаціональної та релігійної ворожнечі та заклики до насильства. Сподобалася ця публікація? Не пропустіть наступні публікації і почніть стежити за нашими новинами ПІДПИСАТИСЯ.
Завжди в курсі надзвичайних ситуацій, ДТП, аварій, відключень світла, води та теплопостачання. Щоб дізнаватись новини першими, підписуйтесь на нас у YouTube, ТЕЛЕГРАМ та сторінку в Facebook та Instagram.

Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Search Tool