МОЗ повідомляє: 9 058 нових випадків COVID-19 зафіксовано в Україні станом на 24 вересня 2021 року. Зокрема, захворіли 849 дітей та 137 медпрацівників. Також за минулу добу ▪️госпіталізовано – 2 060 осіб; ▪️летальних випадків – 140; ▪️одужало – 2 415 осіб; ▪️здійснено тестувань за добу – 82 181 (зокрема методом ПЛР – 40 578, методом ІФА – 10 574); ▪️досліджень експрес-тестами на антиген до SARS-CoV-2 – 31 029. За весь час пандемії в Україні захворіло – 2 379 483 особи; одужало – 2 240 388 осіб; летальних випадків – 55 424; проведено ПЛР-тестувань – 12 633 853. За останню добу найбільша кількість підтверджених випадків зареєстрована у Харківській (948), Дніпропетровській (889), Львівській (715), Одеській (622) та Донецькій (602) областях.

Кіровоград: нарада у міській раді (ФОТО)

Июнь 03, 2013 | Новини | Просмотров: 1165 | Комментариев: 0

Обговорення положень Державної програми активізації розвитку економіки на 2013-2014 роки стало головним питанням на нанараді міського голови Олександра Саінсуса з керівниками виконавчих органів міської ради сьогодні, 3 червня.

На підставі Програми економічних реформ "Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава", яка була запропонована Президентом України Віктором Януковичем та започаткувала проведення структурних змін в економічному та соціальному житті країни, Урядом була розроблена Державна програма активізації розвитку економіки на 2013-2014 роки.
Олександр Саінсус відзначив, що така Програма розроблена з метою запровадження нових підходів до модернізації пріоритетних галузей національної економіки на найближчі два роки. Активізація розвитку національної економіки, у свою чергу, сприятиме підвищенню соціальних стандартів та рівня добробуту громадян, збільшенню кількості робочих місць.
Тож, стратегічною метою розвитку України є побудова сильної та сучасної європейської демократичної держави з потужною економікою для забезпечення гідного життя кожного громадянина. У той же час, підкреслив міський голова, Державна програма активізації розвитку економіки на 2013-2014 роки екстрапольована в низку регіональних програм, таких, як Стратегія розвитку регіону до 2020 року, “Центральний регіон – 2015, “Купуй кіровоградське” та ряду інших, якісне виконання яких дозволить відчути зміни на краще кожному кіровоградцю.
З головними положеннями Державної програми учасників наради ознайомила заступник начальника управління економіки міської ради Аліна Пузакова.
Вона відзначила, що Державна Програма активізації розвитку економіки передбачає шість пріоритетних напрямів:
- підвищення конкурентоспроможності економіки;
- поліпшення інвестиційних умов,
- підтримка національного товаровиробника, реалізація політики імпортозаміщення;
- розвиток високотехнологічних перспективних секторів;
- структурні реформи у стратегічних секторах;
- міжнародне співробітництво та розвиток експортного потенціалу.
Щодо реалізації першого пріоритету підвищення конкурентоспроможності економіки, то основними завданнями визначено удосконалення процедур отримання документів дозвільного характеру, зменшення втручання контролюючих органів у господарську діяльність в результаті чого очікується збільшення кількості підприємств на 20 %, забезпечення збалансованості державних фінансових ресурсів, що передбачає проведення лібералізації податкової системи, а саме: зниження податкового навантаження шляхом внесення змін до законодавства, що в свою чергу забезпечить зменшення тіньового сектору економіки та забезпечення оптимального рівня інфляції, зокрема шляхом розвитку ринку цінних паперів, випущених органами місцевого самоврядування;
Крім того, передбачається створення банку розвитку з метою стимулювання та підтримки пріоритетних сфер економіки, реалізації інвестиційних та інноваційних проектів, залучення довгострокових зовнішніх інвестицій в національну економіку. (На функціонування державного банку розвитку у 2014 році передбачено залучити 10 млрд. грн.;), підвищення рівня відповідальності роботодавців за порушення трудового законодавства умов оплати праці та легалізації заробітної плати, шляхом прийняття відповідних законодавчих та підзаконних нормативних актів. А на міському рівні буде продовжуватись робота міської та районних у місті робочих груп з питань легалізації виплати заробітної плати та занятості населення і розроблення та впровадження новітніх технологій.
Другим пріоритетним напрямком Державної програми активізації розвитку економіки передбачає поліпшення інвестиційних умов шляхом стимулювання реалізації інвестиційних проектів у пріоритетних галузях економіки.
Тут, відзначила Аліна Пузакова, на території міста Кіровограда проводиться робота по реалізації наступних інвестиційних проектів: «Створення індустріального парку машинобудування «Кіровоградський», «Створення індустріального парку по переробці сільськогосподарської продукції та оптового ринку з продажу сільськогосподарської продукції», «Будівництво льодового палацу», «Будівництво овочесховища» та «Будівництво сміттєпереробного заводу»;
Іншими важливими напрямками залишаються стимулювання інвестиційної активності суб’єктів малого підприємництва та підтримка малого та середнього підприємництва, у тому числі пряма державна фінансова підтримка проектів інвестиційного напряму.
На місцевому рівні це перш за все фінансування інвестиційних проектів суб’єктів господарювання на умовах співфінансування з Регіональним фондом підтримки підприємництва у Кіровоградській області, яким на 2013-2014 роки передбачено кошти в сумі 620,0 тис. грн.
В цей же час Програмою розвитку малого та середнього підприємництва у м. Кіровограді передбачені кошти в сумі: на 2013 рік – 100,0 тис.грн., та на 2014 рік – 150,0 тис. грн.
З початку 2013 року в рамках реалізації даного пріоритетного напряму в м. Кіровограді підтриманий інвестиційний проект «Закупівля швейних машин для герметизації швів» ТОВ «Фірма Куртаж».
Третій пріоритет роботи уряду — підтримка національного товаровиробника та реалізація політики імпортозаміщення, для реалізації якого Планом дій передбачені наступні заходи:
- забезпечення державної фінансової підтримки та запровадження механізму заохочення придбання сільськогосподарської техніки вітчизняного виробництва. Захід передбачає надання державної підтримки для придбання близько 4000 одиниць складної сільськогосподарської техніки на 2,8 млрд. грн., з яких за рахунок держбюджету – 333,6 млн. грн.
- стимулювання вітчизняних товаровиробників до впровадження інноваційних технологій шляхом модернізації та будівництва тваринницьких об'єктів.
- стимулювання впровадження інноваційних технологій у рослинництві з метою імпортозаміщення, що сприятиме підвищенню потужностей олійно-екстракційних підприємств на 20 %, або до 14,8 млн. тонн на рік.
Невід’ємною частиною Програми є розширення мережі стаціонарних торговельних об’єктів.
На сьогодні, в Кіровограді забезпеченість складає 504 кв. м при діючому для міст нормативі – 448 кв. м.
Реалізація даного закону відкриває можливості збільшенню частки реалізації вітчизняних товарів у загальному обсязі роздрібного товарообороту підприємств до 62,5 %.
Створення умов для проведення модернізації, технічного переоснащення підприємств металургійного комплексу, машинобудування та хімічної промисловості передбачає звільнення вітчизняних підприємств від сплати ввізного мита в разі імпорту обладнання та комплектувальних виробів до нього, які не виробляються в Україні.
На міському рівні в рамках реалізації даного пріоритетного напрямку Державної програми активізації економіки проводиться робота по створенню кластеру «Машинобудування», що сприятиме:
- розвитку сільськогосподарського машинобудування;
- розробці та впровадженню нової продукції;
- кооперації в межах кластеру;
- просуванню товарів та послуг учасників Кластера за межі регіону та України;
- Створення нових робочих місць;
- розвитку людських ресурсів Кластера.
Четвертий пріоритет - розвиток високотехнологічних перспективних секторів. Так Планом заходів по реалізації Програми передбачено створення на ПрАТ “Гідросила АПМ” потужностей з виробництва редукторів для автобетонозмішувачів з виробничою потужністю 2000 вузлів на рік з подальшим нарощуванням обсягів їх виробництва. Це надасть змогу створити 50 нових робочих місць.(Обсяг фінансування, що передбачений на реалізацію проекту складає 15,0 млн. грн.), збільшення обсягів імпортозаміщення сільськогосподарською технікою до 20 % та забезпечення спільного виробництва 400 одиниць зернозбиральних комбайнів та 1500 тракторів. (Обсяг передбаченого фінансування 5,0 млрд. грн.;), створення потужностей для серійного виробництва ПАТ по виробництву сільськогосподарської техніки “Червона зірка” широкозахватних посівних комплексів та дискових борін (обсяг фінансування 100,0 млн. грн.).
І заключний пріоритет - міжнародна співпраця та розвиток експертного потенціалу. Він передбачає:приведення українського законодавства та практики у відповідність до норм стандартів Європейського Союзу, створення комплексної системи просування вітчизняних товарів на зовнішні ринки, а саме сертифікація продукції на відповідність міжнародним стандартам. У Кіровограді наміри на сертифікацію висловили ПАТ "Кіровоградський завод дозуючих автоматів" (на котли для опалення приміщень), ПАТ "Кіровоградський хлібозавод" (на управління безпекою харчових продуктів) таТОВ "ГрадОлія" (на нерафіновану олія);
Загалом на реалізацію Державної Програми активізації розвитку економіки на 2013-2014 роки планується витратити майже 461,0 млрд. грн.

джерело

фото Ігоря Філіпенка.

Кіровоград: нарада у міській раді (ФОТО)


Сподобалася ця публікація? Не пропустіть наступні публікації і почніть стежити за нашими новинами ПІДПИСАТИСЯ.

ПОШИРЮЙТЕ.

Щоб дізнаватись новини першими підписуйтесь на нас у YouTube, ТЕЛЕГРАМ та сторінку в Facebook та Instagram.
Коментуйте.
Комментарии для сайта Cackle Заборонені нецензурна лексика, образи, розпалювання міжнаціональної та релігійної ворожнечі та заклики до насильства.Linux Хостинг от HostPro
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Search Tool
 
Яндекс.Метрика Rambler's Top100 uptime узнать
Besucherzahler
счетчик посещений