Кіровоград: культуру - в маси
![](http://fotoinform.net/uploads/news_15536_1.jpg)
Влада області вимагає від керівників територій проінспектувати заклади культури і регіоні, особливо у сільській місцевості, й, де потрібно, зайнятися їхніми ремонтами та модернізацією.
Головне завдання – відродити інфраструктуру й зробити усе необхідне, щоб культурне життя на периферії набуло нового змісту.
В облдержадміністрації визнають, що упродовж багатьох років культурна інфраструктура зазнала змін. Подекуди негативних. Комусь вдалося зберегти клуби і будинки культури, а в частині сіл вони взагалі щезли. Унаслідок цього, тамтешні жителі не лише позбулися якісного дозвілля, а й втратили власну культурну самобутність, бо збиратися стало ніде.
- Президент поставив нам завдання приділити максимум уваги цьому питанню. Відродження клубів і будинків культури – його принципова позиція. А тому, як ми впораємося з завданням – буде дуже показовим. Голови районів, міські та селищні голови повинні детально проаналізувати ситуацію на своїх територіях, з’ясувати гострі моменти і разом зі спеціалістами визначити, що необхідно зробити, - говорить очільник області Андрій Ніколаєнко.
Він підкреслює, що клуби завжди були культурними осередками соціальної активності населення, тож влада – і обласна, і місцева – не повинна закривати очі на існуючі проблеми, а активно шукати можливості і ресурси для їхнього вирішення.
- На жаль, не всі об’єкти, які потребують нашої уваги, внесені в програму розвитку «Центральний регіон-2015». А це означає, що не всюди керівництво територій спрацювало належним чином. Тому це питання теж потрібно доопрацювати, - наголошує голова облдержадміністрації.
Сьогодні в області існує понад 1200 закладів культури. Левова частка – у селах. Практично, усі об’єкти будувалися ще за радянських часів, а тому у більшій чи меншій мірі практично кожен із них має проблеми: це зношеність фондів, відсутність опалення, потреба у ремонтах, у тому числі, капітальних.
Уже цьогоріч, обіцяють у департаменті культури, туризму та культурної спадщини ОДА, ремонти розпочнуться у багатьох будинках культури. Фінансування залучатимуть як із бюджетів різних рівнів, так і проситимуть підтримки у спонсорів – соціально-відповідального бізнесу.
А поки жителів сіл розважають кіровоградські заклади культури. Щомісяця туди виїздять на гастролі два театри –музично-драматичний і ляльковий, а також артисти обласної філармонії.
ДО УВАГИ ВОДІЇВ: АВТОЦИВІЛКА ОНЛАЙН за 5 хвилин посилання
ПОШИРЮЙТЕ. Коментуйте. Заборонені нецензурна лексика, образи, розпалювання міжнаціональної та релігійної ворожнечі та заклики до насильства.
![](http://www.fotoinform.net/userfiles/images/donat.jpg)
Завжди в курсі надзвичайних ситуацій, ДТП, аварій, відключень світла, води та теплопостачання. Щоб дізнаватись новини першими, підписуйтесь на нас у YouTube, ТЕЛЕГРАМ та сторінку в Facebook та Instagram.
Сподобалася ця публікація? Не пропустіть наступні публікації і почніть стежити за нашими новинами ПІДПИСАТИСЯ.
![Hostpro](https://billing.hostpro.ua/partners/uk/2021/hosting/468x60.png)
![](https://cdn01.prnews.io/resources/images/banners/Media_Coverage_468x60_1.jpg)
![Protected by Copyscape Plagiarism Checker - Do not copy content from this page. Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Search Tool](http://banners.copyscape.com/images/cs-bk-3d-234x16.gif)