У Кропивницькому для переселенців провели урок безпеки (ФОТО)
У Центрі надання адміністративних послуг м. Кропивницького працівники Головного управління ДСНС в області зустрілися з внутрішньо переміщеними особами.
Захід відбувся на прохання керівництва Центру підтримки переселенців «Маріуполь». І Служба порятунку відгукнулася на таку ініціативу та підготувала для учасників заходу програму, насичену корисними знаннями у сфері безпеки життєдіяльності.
У заході брали участь родини, що прибули до Кропивницького із зони бойових дій. Діти разом із батьками навчалися правилам безпеки в умовах сьогодення.
Надважливим на даний час є розуміння того, що таке мінна безпека. Які бувають вибухонебезпечні предмети? Що робити, коли раптово натрапили на таку знахідку?
Та на безліч інших запитань, пов’язаних з цією темою, надали відповіді фахівці у цій справі – працівники піротехнічного підрозділу аварійно-рятувального загону спеціального призначення, у яких за плечима чималий досвід знешкодження боєприпасів різних видів.
Нагадали учасникам заходу і про пожежну безпеку, а також правила безпечного користування побутовими електроприладами, зокрема, обігрівачами. Закликали не нехтувати сповіщеннями про повітряну тривогу та обов’язково спускати в укриття і перебувати там, доки не мине небезпека.
Озброївшись теоретичними знаннями у сфері безпеки, юні учасники заходу мали змогу випробувати свої сили в естафетах та проявити спритність у рухливих іграх, приміряти справжній бойовий одяг українських рятувальників, а також позмагатися у розв’язанні ребусів і загадок з тематики безпеки життєдіяльності.
У такій невимушеній обстановці за участі психолога Служби порятунку діти змогли проявляти свої почуття через гру і малюнок.
Найбільш важливо дати їм відчуття спокою і зосередженості. Дітей потрібно, у разі можливості, більше спонукати до того, щоб вони продовжували звичну діяльність, грали в свої звичайні ігри, дружили з іншими дітьми, дивилися дитячі телевізійні передачі, регулярно відвідували школу і брали участь в інших формах організованої діяльності.
Саме на це і була спрямована робота психолога в рамках даного заходу, яка допомагала дитям зрозуміти, що їх почуття тривоги і страху є нормальним і цілком природнім, як і для усіх інших людей. Тож, усі разом учасники заходу таким маленьким, але згуртованим колективом вчилися долати страхи та відроджувати почуття захищеності і спокою.
А ще за підтримці Дитячого фонду ООН (UNICEF) рятувальники подарували малечі настільні ігри, збірники ребусів і кросвордів та іншу яскраво оформлену друковану продукцію, що містить інформацію про вибухонебезпечні предмети та решту важливих питань для формування безпекових навичок у підростаючого покоління.
ГУ ДСНС України у Кіровоградській області
ДО УВАГИ ВОДІЇВ: АВТОЦИВІЛКА ОНЛАЙН за 5 хвилин посилання
ПОШИРЮЙТЕ. Коментуйте. Заборонені нецензурна лексика, образи, розпалювання міжнаціональної та релігійної ворожнечі та заклики до насильства.
Завжди в курсі надзвичайних ситуацій, ДТП, аварій, відключень світла, води та теплопостачання. Щоб дізнаватись новини першими, підписуйтесь на нас у YouTube, та сторінку в Facebook та Instagram.
Сподобалася ця публікація? Не пропустіть наступні публікації і почніть стежити за нашими новинами ПІДПИСАТИСЯ.