За даними ЦГЗ, станом на 9:00 02 червня в Україні 24340 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 727 летальних, 10078 пацієнтів одужало. За добу зафіксовано 328 нових випадків.

Профілактика педикульозу в навчальних закладах

Октябрь 22, 2018 | Здоров'я та краса | Просмотров: 1057 | Комментариев: 0

З початком нового навчального року актуальності набуває тема профілактики педикульозу в навчальних закладах. 

До Держпродспоживслужби області вже надійшло кілька звернень від батьків, діти яких, на їх думку, заразилися педикульозом саме у навчальних закладах.

Педикульоз (або вошивість) – це паразитування вошей на тілі людини. Воші живляться кров’ю людини і є носіями небезпечних інфекцій.
Розповсюдження вошей відбувається при безпосередньому контакті людей, особливо за умови їх скупчення: у транспорті, на вокзалах, на ринках, у басейнах, в організованих колективах.

Особливо швидко педикульоз розповсюджується у дитячих колективах при спільному користуванні гребінцями, головними уборами, одягом, постіллю, при зберіганні всіх речей разом. При значній вошивості паразити можуть переповзати по речах.

Діти, повертаючись додому із садка чи школи, можуть стати джерелом розповсюдження педикульозу для інших. Тож занепокоєння батьків можна зрозуміти, адже вони відправляють своїх дітей у навчальні заклади здоровими.

З метою запобігання поширенню педикульозу, а також виявлення його вогнищ в організованих дитячих колективах необхідно в плановому порядку регулярно проводити огляди дітей. Цей захід у жодному разі не повинен ображати батьків чи принижувати гідність дитини.

Відповідно до вимог наказу Міністерства охорони здоров’я України від 28.03.1994 № 38 «Про організацію та проведення заходів по боротьбі з педикульозом» огляд проводиться з наступною періодичністю:

- для дітей, які відвідують дитячі дошкільні заклади, проводить медперсонал разом із вихователями щоденно;
- для учнів шкіл-інтернатів - проводить медперсонал закладу разом з вихователями щотижня перед і після кожного відвідування родини;
- для учнів загальноосвітніх шкіл та профтехучилищ - проводить медперсонал із залученням вчителів після кожних канікул за показаннями й вибірково;
- для дітей, які проживають у будинках малюка, дитячих будинках, спецсанаторіях тощо - проводить медперсонал із залученням вихователів при прибутті дитини до закладу, щотижня в дні купання та під час виписки. Огляду підлягає також і обслуговуючий персонал;
- для дітей, які від'їжджають в оздоровчі табори, санаторії для навчання – проводить педіатр щотижня в період перебування, перед від’їздом із закладу, під час профоглядів.

Для проведення оглядів на завошивленість в закладах для дітей та підлітків, оздоровчих закладах рекомендовано виділити спеціальне приміщення з достатнім освітленням та відповідним обладнанням, до якого входить: настільна лампа, лупа, густий гребінь, дезрозчин (для змочування гребня).

Про проведення профілактичних оглядів робиться відповідний запис у Журналі огляду на педикульоз (ф. 278).
При виявленні ознак педикульозу (життєздатних чи нежиттєздатних вошей та гнид) дитину ізолюють та повідомляють про це батьків.

Медичний працівник проводить з батьками інструктаж щодо обробки (дезінсекції), застосування педикулоцидiв, правил техніки безпеки та особистої гігієни. Такий випадок у той же день повинен бути зареєстрований у Журналі обліку та реєстрації інфекційних захворювань (ф.060/о) з подальшим направленням екстреного повідомлення про інфекційне захворювання у відповідному порядку. Нагляд за контактними особами у вогнищі проводять протягом одного місяця з проведенням огляду на педикульоз один раз на 10 днів. Нагляд за вогнищем припиняється після триразових негативних результатів обстеження.

Дитину, яка пройшла дезінсекцію, допускають до організованого колективу тільки після огляду медичним працівником закладу або дільничного лікаря, який надає довідку про контроль якості проведеної дезінсекції.

Педикульоз відноситься до захворювань, яким легше запобігти, аніж долати його наслідки. Заражені воші є носіями різних видів тифу, волинської гарячки тощо.

Усі зазначені заходи направлені на збереження здоров’я дітей та дорослих. Своєчасний огляд дозволяє виявити проблему, локалізувати вогнище, вжити відповідних заходів та уникнути проблем зі здоров’ям і психікою дитини.

Будь в курсі найсвіжіших і актуальних новин в місті Кропивницький! Підписуйся на наш канал в YouTube і сторінку в Facebook. Для зручності завантажуй наш безкоштовний мобільний додаток - Аndroid

МОЖНА ЗАМОВИТИ ФОТО Filipenko Igor у цифровому форматі з високою роздільною здатністю.
Комментарии для сайта CackleLinux Хостинг от HostPro Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Search Tool
 
Яндекс.Метрика Rambler's Top100 uptime узнать
Besucherzahler
счетчик посещений