Інструкції лікарям: що робити при підозрі у пацієнта віруса 2019-nCoV

Січень 31, 2020 | Здоров'я та краса | Переглядів: 1794 | Коментарі: 0

На території України не зафіксовано випадків китайської коронавірусної інфекції 2019-nCoV.

Станом на 31 січня 2020 року у світі зареєстровано 9 776 лабораторно підтверджених випадків цього штаму вірусу. Окрім Китаю, захворювання зафіксовано ще у 20 країнах світу. МОЗ України підготувало рекомендації для медичних працівників щодо дій при виявленні пацієнтів з підозрою на 2019-nCoV.

При підозрі на випадок 2019-nCoV керівники закладів охорони здоров’я мають:

Терміново інформувати лабораторні центри МОЗ України в областях та місті Києві (залежно від місцезнаходження). Оперативно екстрене повідомлення за формою 058/о необхідно направити не пізніше 4 годин із моменту виникнення випадку.
Відібрати зразки матеріалів пацієнтів, у яких підозрюється вірус 2019-nCoV, відповідно до Інструкції щодо відбору, зберігання та транспортування зразків матеріалів (додаток 1 до рекомендацій. Обов’язково заповнити форму 204/0, «Направлення на мікробіологічне (бактеріологічне, вірусологічне, паразитологічне) дослідження».
Медичні працівники, які відбирають матеріал для дослідження, мають бути одягнені в засоби індивідуального захисту (респіратор N95 або EU FFP2 або вищого класу захисту, захисні окуляри або щиток для обличчя, ізоляційний (захисний) халат, рукавички).

Після чого медпрацівник, щоб не допустити інфікування, має зняти та утилізувати засоби індивідуального захисту.

Завантажити інструкцію щодо відбору, зберігання та транспортування зразків матеріалів пацієнтів з підозрою на інфекцію 2019-nCoV, у якій послідовності утилізувати засоби індивідуального захисту тощо: http://bit.ly/315f58E

Відібрані зразки матеріалів доставляються до регіональної вірусологічної лабораторії у відповідності до Інструкції щодо відбору, зберігання та транспортування зразків матеріалів затвердженої Наказом №185.

Як вести пацієнтів, у випадку інфекції 2019-nCoV, інформація у додатку 2 до рекомендацій. Завантажити: http://bit.ly/315f58E.

Інструкції лікарям: що робити при підозрі у пацієнта вір

Мати у закладі вироби медичного призначення, необхідні для роботи з пацієнтом з підозрою на інфікування 2019-nCoV – перелік у додатку 3 рекомендацій.
Проводити профілактику інфекцій та здійснювати інфекційний контроль під час надання медичної допомоги пацієнту з підозрою на 2019-nCoV. Докладніше у додатку 4 рекомендацій.
Встановити медичне спостереження за контактними особами протягом 14 календарних днів.
Провести інформаційно-освітню роботу серед пацієнтів щодо загальних правил профілактики гострих респіраторних вірусних інфекцій.

Керівники структурних підрозділів з питань охорони здоров’я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій мають, зокрема:

Забезпечити виконання цих рекомендацій
Забезпечити готовність закладів охорони здоров’я для надання медичної допомоги при підозрі на цей штам вірусу
Забезпечити негайну ізоляцію у місці виявлення пацієнта з підозрою на 2019-nCoV, з подальшим транспортуванням і госпіталізацією в інфекційний стаціонар з дотриманням вимог протиепідемічного режиму
Провести додаткові навчання медичного персоналу щодо дотримання вимог протиепідемічного режиму, біологічної безпеки та біологічного захисту при виявленні пацієнта з підозрою на 2019-nCoV.

джерело


ДО УВАГИ ВОДІЇВ: АВТОЦИВІЛКА ОНЛАЙН за 5 хвилин посилання


ПОШИРЮЙТЕ. Коментуйте. Заборонені нецензурна лексика, образи, розпалювання міжнаціональної та релігійної ворожнечі та заклики до насильства.


Завжди в курсі надзвичайних ситуацій, ДТП, аварій, відключень світла, води та теплопостачання. Щоб дізнаватись новини першими, підписуйтесь на нас у YouTube, ТЕЛЕГРАМ та сторінку в Facebook та Instagram.
Сподобалася ця публікація? Не пропустіть наступні публікації і почніть стежити за нашими новинами ПІДПИСАТИСЯ.
Hostpro
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Search Tool