Тільки найважливіше - підписуйтесь на наш Telegram _ YouTube _ Facebook _ Whatsapp

«Фінансова децентралізація в Україні вимагає імплементації Рахунковою палатою кращого європейського досвіду щодо аудиту місцевих бюджетів», - Андрій Майснер

Ноябрь 08, 2018 | Новини регіонів | Просмотров: 411 | Комментариев: 0

Протягом двох днів в Белграді (Республіка Сербія) із робочим візитом перебувала делегація Рахункової палати на чолі із заступником Голови Андрієм Майснером з метою участі у Другому засіданні Спеціальної групи Європейської організації вищих органів аудиту (EUROSAI) з питань аудиту муніципалітетів. 

У межах заходу також відбувся семінар з питань аудиту місцевих бюджетів за участю державних аудиторів із 27 країн-представників вищих органів аудиту EUROSAI. 

Спеціальну групу EUROSAI з питань аудиту муніципалітетів наразі очолює Національний Аудиторський офіс Литовської Республіки.
Під час семінару обговорювалися найбільш актуальні питання формування та аналізу державної політики у сфері місцевих фінансів, роль та ключові функції органів центральної влади в системі управління місцевими фінансами, законодавче регулювання систем управління фінансами місцевих бюджетів. Окремо розглядалися практичні аспекти діяльності вищих органів аудиту, зокрема процедури постконтролю за виконанням рекомендацій, вироблених за результатами аудитів місцевих бюджетів.

За оцінкою Андрія Майснера, захід є надзвичайно актуальним у контексті реформи децентралізації, яка наразі активно реалізовується в Україні. Пріоритетні напрями використання бюджетних ресурсів, система вимірювання ефективності цього процесу, відповідність фінансування реальним потребам місцевих громад і ефективна реалізація на місцях делегованих загальнодержавних функцій є відправними точками для зовнішнього державного аудиту.

На семінарі також обговорювалось питання боргової політики в контексті аудиту використання бюджетних ресурсів. Для більшості учасників семінару з країн Європейського Союзу це питання є актуальним і потребує системного підходу до вироблення механізму релевантного державного фінансового контролю за ризиками неналежного управління боргом муніципалітетами. «Ми, в Україні, поки не маємо таких значних ризиків, бо загальна ситуація, пов’язана з агресією проти нашої держави та фінансово-економічними проблемами, не дає можливості муніципалітетам залучати зовнішні запозичення. Але ми вже маємо бути готові до таких викликів», — зазначив член Рахункової палати.

«Одним із ключових висновків за підсумками міжнародного форуму слід вважати те, що в Україні на прикладі кращих європейських практик необхідно внести зміни до законодавства в частині надання повноважень Рахунковій палаті щодо аудиту місцевих бюджетів. Ми сподіваємось на дієву підтримку парламентарів в інтересах держави», — наголосив заступник Голови Рахункової палати Андрій Майснер.

По завершенню Другого засідання Спеціальної групи EUROSAI з питань аудиту муніципалітетів делегація Рахункової палати зустрілася з Послом України в Республіці Сербія Олександром Александровичем. Відбулась конструктивна розмова, під час якої представники Рахункової палати відзначили актуальність свого візиту до Белграда з огляду на важливість вивчення кращого європейського досвіду з питань зовнішнього державного аудиту місцевих бюджетів. Заступник Голови Рахункової палати Андрій Майснер подякував пану Послу за організаційно-технічне сприяння.

Також учасники зустрічі, враховуючи результати аудитів Рахункової палати в Україні та практичний досвід європейської інтеграції Республіки Сербія, зазначили, що національній економіці слід чітко визначити кілька пріоритетних галузей, які мають стати драйверами розвитку країни через залучення інвестицій, зокрема ІТ-галузь, сфера енергоефективності та інфраструктурна галузь.

Пан Посол розповів про діяльність амбасади та відзначив позитивні тенденції щодо ідентифікації сербами України як незалежної суверенної держави. Одним із прикладів ефективної гуманітарної політики є видання за сприяння посольства сербською мовою праці Ореста Субтельного «Історія України», яка викликала значний інтерес у науково-освітніх колах.

При цьому Олександр Александрович зазначив, що візит до Белграда офіційної делегації Рахункової палати також є важливим кроком для розвитку співпраці України та Республіки Сербія.

Управління інформаційної політики

Коментарі для сайта CackleЗагрузка...
Загрузка...


Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Search Tool
 
Яндекс.Метрика Rambler's Top100 uptime узнать
Besucherzahler
счетчик посещений