Оперативна інформація в телеграм каналі https://t.me/fotoinform Ваша інформація у цьому місці натиснути тут

У Кропивницькому відкрили виставку Андрія Надєждіна

Червень 19, 2018 | Новини | Переглядів: 1099 | Коментарі: 0

19 червня 2018 року в Кіровоградському обласному художньому музеї розгорнуто експозицію живописних робіт «Відродження» заслуженого художника України, члена Національної спілки художників України, лауреата обласної премії у сфері образотворчого мистецтва та мистецтвознавства імені Олександра Осмьоркіна Андрія Михайловича Надєждіна до 55 - річчя з дня народження.

Надєждін Андрій Михайлович народився 19 червня 1963 року в с. Верхня Хортиця м. Запоріжжя. Значний вплив на формування особистості мала творчість його батька, народного художника України Михайла Надєждіна.

Навчався у Кіровоградській дитячій художній школі, обласній студії підготовки художників-оформлювачів. У 1986 р. закінчив факультет художнього оформлення Дніпропетровського державного художнього училища Є.В.Вучетича, викладачі: В.Матяш, Г.Чернета, І.Остапенко; з відзнакою Національну академію образотворчого мистецтва і архітектури України, факультет історії і теорії образотворчого мистецтва (2004), викладачі: О.Лагутенко, В.Джулай, В.Клєваєв.

У 1981–1882 рр. — художник-оформлювач Кіровоградського обласного театру ляльок. З 1986 по 1990 рр. — художник-оформлювач Кіровоградських художньо-виробничих майстерень Художнього фонду УРСР. Упродовж 1991–2009 рр. викладав у дитячій міській художній школі ім. О. О. Осмьоркіна. З 1995 р. працює провідним науковим співробітником художньо-меморіального музею О. О. Осмьоркіна.
Член Національної спілки художників України (1991). Нагороджений Подякою Міністерства культури і мистецтв України (1999), медаллю «Будівничий України» ВУТ «Просвіта» імені Тараса Шевченка, почесними грамотами Кіровоградської ОДА та міської ради. У 2009 році був представлений в Кіровограді на міській Дошці пошани в номінації «Кращий діяч мистецтв». Лауреат обласної премії у сфері образотворчого мистецтва та мистецтвознавства імені Олександра Осмьоркіна в номінаціях «новітні спрямування» (2008), «мистецтвознавство та історія мистецтв» (2010) та обласної краєзнавчої премії імені Володимира Ястребова (2015).
У 2013 році удостоєний почесного звання «Заслужений художник України».

Учасник міжнародних, зарубіжних та всеукраїнських виставок: І-го Всеукраїнського триєнале живопису, міжнародних виставок, зокрема - «Бабин Яр. Київ – Єрусалим»; «Сучасне українське мистецтво в американській перспективі» Єльський університет, США, 1992р.; Виставка національної асоціації українських мистців «Хутір», 1994р.; бієнале живопису «Пан-Україна», 1998р.; Мистецька акція «Fulfilum», Нівіч, Хорватія, 2002р.; триєнале «Український фольк-модерн», 2007р.; групових - «Сім Я», Дніпропетровськ, 1985р., «Канівські пригоди» Кіровоград, 1989р., «Седнів-91», Київ, 1991р., «Живописні метаморфози», Черкаси, 1998р., «Седнівські мандри» 2005р., «Родина Надєждіних», Київ, 2007, 2011 та Суми, 2014, «Зона медитації», Кіровоград, 2008р., «Барви степу», Київ, 1994, 2009, 2014; персональних: Кіровоград-Кропивницький 1986, 1993, 1996, 2000, 2004, 2008, 2015, 2017, 2018 р.р.
Автор проектів художнього оформлення музеїв обласних управлінь МВС та СБУ, археологічного музею Кіровоградського педагогічного університету ім. В. Винниченка (нині ЦУДПУ), педагогічного музею Кіровоградської області, народного музею визволення Кіровоградщини, відділу природи Кіровоградського обласного краєзнавчого музею.
Художник-оформлювач літературних творів українських та зарубіжних письменників. А.М.Надєждін захоплюється книжковою графікою, оформлює твори місцевих літераторів, серед яких книги: Л.Куценко «Dominus Маланюк. Тло і постать»(2002), П.Селецький «Осінній звір»(2003), добірка віршів Є.Маланюка «Єдиним сном, єдиним болем» з перекладами О.Архангельського, А.Черниш «Про сонечко, журавля, калину і букву Я» та багато інших. Також Андрій Надєждін пише власні вірші, які називає не поезією, а «текстами до картин».
Як мистецтвознавець публікується з 1997 року. Є автором мистецтвознавчих публікації у всеукраїнських періодичних фахових виданнях: журналах «Образотворче мистецтво», «Артанія», «Українська культура», «Музеї України», газеті «Культура і життя», місцевій пресі, а також автором-упорядником альбомів «Архітектурне мистецтво» та «Образотворче мистецтво» із комплекту фотоальбомів «Кіровоградщина у дзеркалі часу» до 75-річчя утворення Кіровоградської області видавництва «Імекс-ЛТД» у 2013 р.
Ініціатор та співавтор культурно-мистецьких проектів: «Канівська феєрія», «Метаморфози живопису», «Музика українського вертепу».
Твори художника зберігаються в Національному художньому музеї України, Дирекції виставок Міністерства культури України та Дирекції виставок НСХУ, Кіровоградському обласному художньому музеї, художньо-меморіальному музеї О.О.Осмьоркіна, меморіальному музеї В.Івасюка (м. Чернівці), історичному музеї міста Дніпродзержинська, багатьох приватних колекціях в Україні та за кордоном.
Андрій Надєждін - представник українського романтичного символізму нової хвилі, тому в його творчих доробках зримим є вплив символізму, українського монументального живопису початку ХХ ст. та народного мистецтва.
На виставці «Відродження» представлені олійні полотна із фондового зібрання Кіровоградського обласного художнього музею, які було передано та закуплено у художника протягом останніх 16 років: «У майстерні. Роздуми» (1988), «Протистояння» (1989), «Плин часу (1989), «Відродження» (1990), «Знов падають серпневі зорі (спогад про Нікрасівку)» (2004), «Співець степової Еллади (портрет Євгена Маланюка)» ( 2001 – 2006 р.р.), «Втрачений рай. Чорна пасхалія. 1933 р.» (2006), «Зорі над Хутором «Надія» (2007 ), «Покрова над хутором «Надія» (2007).

Колектив Кіровоградського обласного художнього музею приєднується до вітань з нагоди ювілею митця та відкриття персональної виставки «Відбитки часопростору» в художньо-меморіальному музеї О.О.Осмьоркіна (м. Кропивницький) та бажає Андрію Михайловичу міцного здоров’я, добробуту, творчого натхнення та усіляких гараздів.

Олена Степанок  


Ви можете підтримати наш портал Фінансово

 


Hostpro
ПОШИРЮЙТЕ. Коментуйте. Заборонені нецензурна лексика, образи, розпалювання міжнаціональної та релігійної ворожнечі та заклики до насильства. Сподобалася ця публікація? Не пропустіть наступні публікації і почніть стежити за нашими новинами ПІДПИСАТИСЯ.
Завжди в курсі надзвичайних ситуацій, ДТП, аварій, відключень світла, води та теплопостачання. Щоб дізнаватись новини першими, підписуйтесь на нас у YouTube, ТЕЛЕГРАМ та сторінку в Facebook та Instagram.
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Search Tool