У Кропивницькому картинна галерея Петра Оссовського відзначила своє 10-ти річчя (ВІДЕО)

Май 19, 2017 | Новини | Просмотров: 677 | Комментариев: 0

18 травня 2017 року у відділі обласного художнього музею - картинній галереї Петра Оссовського «Світ і Вітчизна» відбулося відкриття експозиції «Мистецька перлина краю» до 10-ти річчя створення галереї.

Петро Павлович Оссовський – народний художник СРСР, лауреат Державної премії СРСР, Міжнародної премії _м.. М. Шолохова, дійсний член Російської Академії мистецтв народився 18 травня 1925 року в с. Мала Виска на Кіровоградщині. У 1950 році закінчив державний художній інститут імені В.І. Сурикова. З 1956 року є членом Спілки художників СРСР.
Твори Петра Оссовського знаходяться в Національному художньому музеї України, Національному музеї «Київська картинна галерея», Донецькому обласному художньому музеї, Одеському обласному художньому музеї, Харківському художньому музеї, Кіровоградському обласному художньому музеї, Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї, Національному художньому музеї Республіки Білорусь, Державній Третьяковській галереї, Державному Російському музеї та в інших музеях, галереях, приватних зібраннях України, Росії, а також в чисельних закордонних колекціях.
П.П. Оссовський відомий як основоположник «суворого стилю» в мистецтві. Петра Павловича відзначено численними міжнародними, державними, церковними, громадськими та іншими нагородами.
18 травня 2007 року відбулося відкриття відділу Кіровоградського обласного художнього музею – картинної галереї Петра Оссовського «Світ і Вітчизна». Також були відкриті картинні галереї Петра Оссовського в Російській Федерації «Псковські мотиви» (2007, м. Псков, Псковський музей-заповідник), «Пушкін і земля Псковська» (2007, Пушкіногорьє, Пушкінський заповідник), «Від берегів Байкала до вод Карибського моря» (2011, м. Тольятті, Волжська картинна галерея), «Ізборська палата» (2012, м. Ізборськ, Псковська область Російської Федерації), «Руська палата» (2013, м. Єгорьєвськ, Єгорьєвський історично-художній музей).
У серпні 2015 року Петро Павлович пішов з життя.

Дана експозиція знайомить відвідувачів з творчою біографією Петра Павловича, пов’язаною з його малою Батьківщиною, та з діяльністю галереї протягом останнього десятиріччя. Найбільш знаковими в житті галереї стали наступені заходи: відкриття картинної галереї Петра Оссовського «Світ і Вітчизна» (2007), створення автопортрету для проекту «Українці у світі» (2008), участь Петра Оссовського у відкритті виставки до 70-річчя створення Кіровоградської області в обласному художньому музеї (2009), участь Петра Павловича у Міжнародній науково-практичній конференції «Картинна галерея Петра Оссовського» «Світ і Вітчизна» - як вагомий туристичий об’єкт України. Творчий доробок Петра Оссовського», присвяченій 85-річчю з дня народження художника (2010), презентація триптиху «Степова Еллада» у Національному художньому музеї України (2013), проведення пленеру, присвячеогоа пам’яті видатних художників-земляків Івана Похитонова (1850-1923) та Петра Оссовського (1925-2015) (2015)

В центрі експозиції представлено портрет Петра Оссовського роботи Валерія Давидова, створений спеціально для галереї та подарований до фондів музею з персональної виставки художника, яка проходила в стінах музею наприкінці 2016 року.
Експозицію доповнюють афіші та світлини, які відображають діяльність картинної галереї Петра Оссовського «Світ і Вітчизна» протягом десяти років.

Фонди музею поповнились цінними подарунками від друзів музею, а саме, ескізом Петра Оссовського до картини «Сини» (1972) від власника галереї «Єлисаветград» Миколи Цуканова, акварельною роботою Олександра Карпушкіна (м. Одеса) «Сонячний день» від одеських художників, яку передав народний художник України, голова Одеської обласної організації НСХУ Анатолій Горбенко, та іконою «Єлисаветградська Богородиця», створеною афонськими майстрами від протоієрея Євгенія Назаренка, настоятеля Благовіщенського храму. Окрім того, на відкритті експозиції виступили заслужений художник України Анатолій Кравченко (м. Одеса), голова Кіровоградської обласної організації НСХУ Андрій Хворост, член НСХУ Валерій Давидов, мистецтвознавець, заслужений журналіст України Броніслав Куманський, поетеса Тетяна Березняк, краєзнавець Вадим Смотренко.

Анатолій Кімнатний

Комментарии для сайта Cackle Автор Subscribe to Fotoinform.net: Кировоградские новости by Email Google

Загрузка...
Загрузка...
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Search Tool
Установите обновленное приложение на Андроид на Айфон и айпад и читайте свежие новости прямо на своем мобильном или планшете
 
Яндекс.Метрика Rambler's Top100 uptime узнать
Besucherzahler
счетчик посещений