Спалах кору в Україні, дві дитини померли

Наразі епідемічна ситуація щодо захворюваності на кір в Україні викликає занепокоєння.
За перші три місяці 2025 року в Україні зареєстровано 472 випадки захворювання на кір, що у 20,5 раза більше за аналогічний період торік. Зростання розпочалося ще минулого року: тоді кількість випадків зросла у 6,6 раза — з 65 у 2023 році до 433 у 2024-му.
Найбільше випадків зафіксовано в Закарпатській, Чернівецькій та Одеській областях. Також в останніх двох зареєстровано по одному летальному випадку — це були діти віком 10 років та 9 місяців відповідно. Обидві дитини мали важкі супутні захворювання.
Кір — одне з найзаразніших інфекційних захворювань: 9 із 10 невакцинованих людей ризикують захворіти після контакту із хворим. Найбільш вразливі до інфекції діти, які не мають щеплень. Період від інфікування до появи симптомів становить 10–12 днів.
Рішення перехворіти на кір, щоб отримати імунітет, — надто ризиковане й смертельно небезпечне.
Серед ускладнень кору:
запалення легенів (пневмонія);
вушна інфекція (отит);
запалення мозку (енцефаліт);
інші серйозні ускладнення;
смерть.
Специфічного лікування від кору не існує. Щоб уберегтися від кору, держава забезпечує всіх дітей комплексною вакциною, яка захищає одночасно від кору, паротиту і краснухи (КПК). Вона безпечна, ефективна і забезпечує тривалий захист.
За Національним календарем профілактичних щеплень, кожна дитина має отримати дві дози вакцини КПК — у 12 місяців та в 6 років.
Щеплення — безоплатні та дозволяють сформувати специфічний імунітет.
Натисніть посилання щоб приєднатися до ⭐️Партнерської програми Temu⭐️
ДО УВАГИ ВОДІЇВ: АВТОЦИВІЛКА ОНЛАЙН за 5 хвилин посилання
ПОШИРЮЙТЕ. Коментуйте. Заборонені нецензурна лексика, образи, розпалювання міжнаціональної та релігійної ворожнечі та заклики до насильства.

Завжди в курсі надзвичайних ситуацій, ДТП, аварій, відключень світла, води та теплопостачання. Щоб дізнаватись новини першими, підписуйтесь на нас у YouTube, та сторінку в Facebook та Instagram.
Сподобалася ця публікація? Не пропустіть наступні публікації і почніть стежити за нашими новинами ПІДПИСАТИСЯ.


