Аденовірусна інфекція, як різновид гострих респіраторних вірусних захворювань
З настанням холодної пори року відмічається сезонний підйом захворюваності на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції.
Аденовірусна інфекція – це гостре інфекційне захворювання, що характеризується помірною загальною інтоксикацією, ураженням слизових оболонок верхніх дихальних шляхів, очей, кишечника і лімфатичної тканини.
На даний час відомий 41 тип вірусу. Аденовірусну інфекцію реєструють в усіх країнах світу. Понад 50% дітей у віці від 6 місяців до 1 року піддавалися ураженню і, відповідно, мають антитіла до одного або декількох типів вірусу, а у віці до 5 років антитіла до декількох типів аденовірусів виявляють у більшості дітей. Майже все доросле населення має антитіла до більшості аденовірусів. Однак імунітет, вироблений проти певного типу вірусу, не запобігає зараженню іншими типами.
Джерелом збудника інфекції є хвора людина з вираженим або прихованим перебігом хвороби. Найчастіше аденовіруси передаються повітряно-крапельним шляхом, однак можлива також передача через предмети побуту, брудні руки, через інфіковану воду плавальних басейнів.
Ранніми симптомами аденовірусної інфекції є закладеність носа і нежить. Іноді запальний процес перебігає у вигляді фарингіту, ларингіту, трахеїту, кон’юнктивіту та бронхіту.
Захворювання починається гостро. Температура тіла сягає 38-40°С і такий стан зберігається до 5-10 днів. При неналежному, або несвоєчасному лікуванні аденовірусної інфекції, можливі ускладнення у вигляді пневмонії, порушення цілісності рогівки ока тощо. Тому, з метою недопущення виникнення ускладнень, не варто вдаватися до самолікування. У разі проявів симптомів захворювання – негайно звертатися за медичною допомогою.
Аденовіруси досить стійкі в умовах зовнішнього середовища. При кімнатній температурі мають здатність зберігатися протягом 10-14 днів, у воді – до 80 днів, а окремі типи – до 110 днів. Проте аденовіруси швидко знищуються дезінфікуючими розчинами.
Рання діагностика та ізоляція хворих осіб значно знижує ризики масової захворюваності населення. У зв’язку з тривалим інкубаційним періодом (5-14 днів) та наявністю носіїв збудника без клінічних ознак, спалахи аденовірусної інфекції перебігають досить мляво і завершуються протягом декількох тижнів.
З метою уникнення захворювань, викликаних аденовірусами, варто дотримуватися правил профілактики, що полягають у підвищенні загальної опірності організму, уникненні масового скупчення людей, утримання приміщень в чистоті, дотриманні правил особистої гігієни. Значно зменшить циркуляцію вірусів вологе прибирання приміщень із застосуванням содових розчинів.
Доведено ефективність вакцин для активної імунізації населення проти аденовірусної інфекції. Однак широкого практичного використання вони не набули.
Ковальова А.М.
ДО УВАГИ ВОДІЇВ: АВТОЦИВІЛКА ОНЛАЙН за 5 хвилин посилання
ПОШИРЮЙТЕ. Коментуйте. Заборонені нецензурна лексика, образи, розпалювання міжнаціональної та релігійної ворожнечі та заклики до насильства.
Завжди в курсі надзвичайних ситуацій, ДТП, аварій, відключень світла, води та теплопостачання. Щоб дізнаватись новини першими, підписуйтесь на нас у YouTube, та сторінку в Facebook та Instagram.
Сподобалася ця публікація? Не пропустіть наступні публікації і почніть стежити за нашими новинами ПІДПИСАТИСЯ.