Валерій Пацкан: Для вчасного «старту» монетизації субсидій уряду необхідно вже до кінця 2018 року затвердити її механізм

Листопад 23, 2018 | Новини регіонів | Переглядів: 863 | Коментарі: 0

Для реалізації монетизації пільг та субсидій у 2019 році уряду необхідно невідкладно до кінця поточного року ухвалити низку нормативних документів. Про це заявив Голова Рахункової палати Валерій Пацкан, коментуючи ухвалення держбюджету-2019.

Він нагадав, що держбюджетом на наступний рік передбачається спрямувати 20 млрд гривень на монетизацію пільг і житлових субсидій населенню на оплату житлово-комунальних послуг. При цьому, додав Валерій Пацкан, на цю ж суму зменшується відповідна субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам.

«Але, щоб розпочати процес монетизації без зволікань, уряд має ще до кінця цього року прийняти низку нормативних документів. І це чітко передбачено Законом «Про Державний бюджет України на 2018 рік». На сьогодні існують лише проекти відповідних документів», - зауважив Голова Рахункової палати.

Зокрема, нагадав він, прикінцевими положеннями держбюджету-2018 передбачено, що Кабмін у другому півріччі цього року має розробити і затвердити механізм запровадження з 1 січня 2019 року надання субсидій населенню на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі на рівні кінцевого споживача.

Валерій Пацкан також зауважив, що ухваленим документом, у порівнянні з першим читанням, збільшені показники доходів і видатків державного бюджету на 17,8 млрд гривень. Зокрема, збільшено прогнозний обсяг надходжень рентної плати за користування надрами для видобування природного газу на 9 млрд гривень за рахунок підвищення ціни на газ для побутових споживачів і виробників теплової енергії з 4 849 грн до 6 236 грн і з 1 травня 2019 року до 7 185 грн.

«Рахункова палата також добилася врахування деяких наших позицій. Частково враховано нашу пропозицію щодо збільшення надходжень податку на прибуток підприємств. Їх обсяг збільшено на 2,9 млрд гривень», - сказав Валерій Пацкан.

Голова Рахункової палати також зауважив, що, на жаль, незмінним залишився розмір прожиткового мінімуму. «Рахункова палата вже звертала увагу і уряду, і депутатів на це. Адже, за даними Мінсоцполітики, фактичний розмір прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць у цінах вересня цього року вже в 1,8 раза перевищив розмір, визначений урядом на грудень наступного року», - додав Голова Рахункової палати.

Валерій Пацкан зазначив, що уряд підтримав традиційну пропозицію народних депутатів і передбачив субвенцію місцевим бюджетам в розмірі 4,9 млрд гривень на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку регіонів. «Але наступний рік – рік подвійних виборів.

Тому Рахункова палата звертає увагу на посилення ризиків непрозорого і упередженого розподілу цих коштів між регіонами та навіть між окремими виборчими округами в одній області», - підкреслив Валерій Пацкан.

Управління інформаційної політики


ДО УВАГИ ВОДІЇВ: АВТОЦИВІЛКА ОНЛАЙН за 5 хвилин посилання


ПОШИРЮЙТЕ. Коментуйте. Заборонені нецензурна лексика, образи, розпалювання міжнаціональної та релігійної ворожнечі та заклики до насильства.


Завжди в курсі надзвичайних ситуацій, ДТП, аварій, відключень світла, води та теплопостачання. Щоб дізнаватись новини першими, підписуйтесь на нас у YouTube, та сторінку в Facebook та Instagram.
Сподобалася ця публікація? Не пропустіть наступні публікації і почніть стежити за нашими новинами ПІДПИСАТИСЯ.
Hostpro




Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Search Tool