НБУ ввів у обіг монети «Український борщ»
Національний банк ввів у обіг пам'ятні монети Український борщ номіналом 5 та 10 гривень — придбати можна буде з 4 жовтня
Ця страва давно вийшла за межі кулінарного мистецтва, ставши справжнім культурним феноменом всередині України та за її межами.
Він близький та зрозумілий кожному українцю – чи то з безкраїх степів Херсонщини, чи то з-за порогів широкого Дніпра, чи то з високих карпатських гір.
Його готують наші воїни-захисники на передовій у польових кухнях, його готують на тимчасово окупованій Донеччині та у Криму.
Борщ – наш маркер національної ідентичності.
Недарма наш ворог так затято намагався присвоїти собі цю страву. Не вийшло.
Минулого року ЮНЕСКО внесла борщ до переліку об’єктів нематеріальної культурної спадщини.
Тож маємо плекати наш борщ, оберігати та поширювати знання про нього світом.
Презентував пам’ятні монети "Український борщ" заступник Голови НБУ Oleksii Shaban на фестивалі нематеріальної культурної спадщини "Жива культура – Живий світ", який відбувся в Національний музей народної архітектури та побуту України.
"Ми вважаємо своїм обов’язком бути дотичними до збереження та примноження української культури та національної спадщини. І ці нові монети стануть ще одним нагадуванням про унікальність нашої країни та її народу", – зазначив Олексій Шабан.
Наводимо кілька фактів про нові монети "Український борщ":
монети продовжують серію «Українська спадщина»;
дизайн монети розробив заслужений художник Микола Кочубей, роботи якого мають виразний український стиль;
на аверсі монет зображено теплу, затишну композицію: господиню, українську жінку на тлі печі під час приготування борщу;
на реверсі в центрі зображено, власне, тарілку з червоним борщем;
реалізація монет в інтернет-магазині НБУ розпочнеться з 4 жовтня 2023 року.
ДО УВАГИ ВОДІЇВ: АВТОЦИВІЛКА ОНЛАЙН за 5 хвилин посилання
ПОШИРЮЙТЕ. Коментуйте. Заборонені нецензурна лексика, образи, розпалювання міжнаціональної та релігійної ворожнечі та заклики до насильства.
Завжди в курсі надзвичайних ситуацій, ДТП, аварій, відключень світла, води та теплопостачання. Щоб дізнаватись новини першими, підписуйтесь на нас у YouTube, та сторінку в Facebook та Instagram.
Сподобалася ця публікація? Не пропустіть наступні публікації і почніть стежити за нашими новинами ПІДПИСАТИСЯ.