У Кропивницькому відкриють експозицію «Шевченко з нами»
9 березня 2017 року в Кіровоградському обласному художньому музеї буде розгорнуто експозицію творів «Шевченко з нами» до 203-ої річниці від дня народження істинно національного поета, мислителя, Великого Сина українського народу – Тараса Григоровича Шевченка (1814-1861).
В березневі дні, традиційно, ми знову звертаємося до постаті без перебільшення геніального українського поета Тараса Шевченка, який є і навіки залишається славою й гордістю нашого народу. Він справді є для нас усім: і творцем нації, і духовним батьком, і дороговказом, і пророком…
Його творчість пробуджує національну самосвідомість українців і надихає сучасне покоління бути справжніми патріотами Батьківщини. Шевченкова поезія, проза, драматургія, живопис ніколи не втратять своєї актуальності тому, що в них йдеться про головні речі – мораль і Людину!
Окрасою експозиції є оригінальний сюжетно-тематичний килим в техніці ручне ткацтво заслуженого художника України, члена НСХУ Е.М. Руденко (1947 р.н) «Думи мої, думи мої…» (1983) за мотивами відомих літературних творів поета. Заглибленим у свій, тільки йому відомий, внутрішній світ показаний Тарас Григорович з книгою над Дніпром у полотні І.І.Марченка «Дума про Україну» (1964). Нелегке, сповнене випробовуваннями та труднощами, інтелектуальне та емоціональне життя українського поета Тараса Шевченка в графіці відтворюють портрети художника, мистецтвознавця, дійсного члена Академії мистецтв СРСР, професора, народного художника СРСР В.І.Касіяна (1896-1976), портрети «Рекрут» (2004) та «Т.Шевченко» художників-земляків, членів НСХУ А.М.Дворського (1948-2010), І.В.Смичека (1953 р.н) та В.І.Хвороста (1936-2014), літографія «Арешт» (1961) заслуженого художника України, живописця, графіка Б.Й.Вакса (1912-1989). Емоційну сцену прощання з Великим Кобзарем зображено в ліногравюрі «В останню путь» (1961) художника С.І.Письменного (1923-2010).
Найцікавішим експонатом виставки є офорт – прижиттєвий портрет-гравюра Тараса Шевченка лейпцизького майстра Фрідріха Брокгауза 1860 року (друкарський відбиток).
Доповнюють експозицію бюсти Тараса Шевченка, створені художниками-земляками А.Ю. Мацієвським (1931-2006) та В.Л.Завгороднім (1925-2009), які в різьбленні по дереву й ліпленні увіковічнили образ Кобзаря.
Леся Нестройна
ДО УВАГИ ВОДІЇВ: АВТОЦИВІЛКА ОНЛАЙН за 5 хвилин посилання
ПОШИРЮЙТЕ. Коментуйте. Заборонені нецензурна лексика, образи, розпалювання міжнаціональної та релігійної ворожнечі та заклики до насильства.
Завжди в курсі надзвичайних ситуацій, ДТП, аварій, відключень світла, води та теплопостачання. Щоб дізнаватись новини першими, підписуйтесь на нас у YouTube, та сторінку в Facebook та Instagram.
Сподобалася ця публікація? Не пропустіть наступні публікації і почніть стежити за нашими новинами ПІДПИСАТИСЯ.