У Кропивницькому музейники створили інклюзивний простір
Центральноукраїнський обласний краєзнавчий музей став першим регіональним музеєм України, якій створив в одному зі своїх відділів інклюзивний експозиційно-навчальний простір для дітей і дорослих із особливим потребами.
Зроблено це в межах грантової програми Українського культурного фонду «Культура без бар’єрів».
У залі палеонтології встановили сенсорний мультимедійний стіл, керувати яким можна за допомогою кнопок із підписами шрифтом Брайля, при цьому весь контент отримав мовний супровід. В іншому залі встановлена інтерактивна 3D-книга про червонокнижних тварин і рослини, пристосована для користування відвідувачами із інвалідністю. Також в залах експозиції «Природа» встановили таблички зі шрифтом Брайля. Разом із тим музей придбав сумісне зі слуховими апаратами обладнання «Аудіогід», на яке записали екскурсію експозицією.
Крім цього, команда проєкту «Музей для всіх» розробила три інтерактивно-освітні програми, які можна використовувати в адаптованих екскурсіях з палеонтології, геології та охорони довкілля для відвідувачів із особливими потребами.
Все обладнання проєкту «Музей для всіх» вже працює і користується величезним попитом серед маленьких відвідувачів. Зокрема, музей вже провів екскурсії для понад 500 дітей, 140 з них – учні і вихованці спеціалізованих навчальних закладів.
ДО УВАГИ ВОДІЇВ: АВТОЦИВІЛКА ОНЛАЙН за 5 хвилин посилання
ПОШИРЮЙТЕ. Коментуйте. Заборонені нецензурна лексика, образи, розпалювання міжнаціональної та релігійної ворожнечі та заклики до насильства.
Завжди в курсі надзвичайних ситуацій, ДТП, аварій, відключень світла, води та теплопостачання. Щоб дізнаватись новини першими, підписуйтесь на нас у YouTube, та сторінку в Facebook та Instagram.
Сподобалася ця публікація? Не пропустіть наступні публікації і почніть стежити за нашими новинами ПІДПИСАТИСЯ.