У Кропивницькому курсанти опановували правила поведінки під завалами (ФОТО)

Травень 18, 2024 | Новини | Переглядів: 1128 | Коментарі: 0

Як поводитися під час обстрілів та під завалами зруйнованих будівель. Саме цього навчали кропивницькі рятувальники студентів Донецького державного університету внутрішніх справ

Правила поведінки постраждалого населення під завалами вони мають опанувати для того, аби, у першу чергу, захистити себе та зберегти власне життя і здоров’я, а також допомогти й іншим людям у разі необхідності.

Курсантам нагадали, що за сигналом повітряної тривоги слід негайно прямувати до укриття або, за відсутності такої можливості, скористатися правилом “двох стін” у приміщенні. Найбільш безпечними у квартирі вважається місце у передпокої біля вхідних дверей. У багатоповерхівках тривогу також можна перечекати на сходових майданчиках між поверхами, обов’язково подалі від вікон та дзеркал.

https://www.fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/u-kropivnitskomu-kursanti-opanovuvali-pravila-povedinki-pid-zavalami-foto.html

https://www.fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/u-kropivnitskomu-kursanti-opanovuvali-pravila-povedinki-pid-zavalami-foto.html


Та у разі, якщо будівлю зруйновано і людина потрапила під завал, не слід панікувати, адже рятувальники вже знають про це і будуть на місці за кілька хвилин. Якщо працює телефон і є можливість набрати “101” та повідомити про своє місце перебування — це добре. Щоб не погіршити ситуацію, не варто ворушитися.

Людині, яку завалило невеликими уламками, слід звільнитися від них та обережно розчистити простір навколо себе, не зачепивши того, на чому тримається завал. У разі поранень необхідно накласти пов’язку з доступного матеріалу, аби зупинити кровотечу. За можливості так само треба подбати про тих, хто поруч.

Учасникам заходу пояснили, що під час розбору завалів рятувальники влаштовують “хвилини тиші”. Саме тоді треба якомога голосніше кликати на допомогу та сповіщати про себе стуком, свистом та іншими гучними звуками. Можна подавати й світлові сигнали, якщо під рукою є ліхтарик, але сірниками та запальничками користуватися не слід.
За можливості варто розтерти кінцівки та вкритися чимось, щоб запобігти переохолодженню.
Ці правила дій під завалами студенти вивчали в ході виконання ситуаційних завдань. А ще їм випала нагода приміряти справжній бойовий одяг рятувальників та випробувати рятувальне обладнання, яке використовують при розборі завалів.

Будемо сподіватися, що такі знання нікому з учасників заходу не доведеться застосувати на практиці. Втім, знання з безпеки зайвими не бувають. А молодь, що свідомо обрала шлях служіння людям та державі, має бути обізнана з питань захисту життя і здоров’я людини в умовах різних загроз.

ГУ ДСНС України у Кіровоградській області


ДО УВАГИ ВОДІЇВ: АВТОЦИВІЛКА ОНЛАЙН за 5 хвилин посилання


ПОШИРЮЙТЕ. Коментуйте. Заборонені нецензурна лексика, образи, розпалювання міжнаціональної та релігійної ворожнечі та заклики до насильства.


Завжди в курсі надзвичайних ситуацій, ДТП, аварій, відключень світла, води та теплопостачання. Щоб дізнаватись новини першими, підписуйтесь на нас у YouTube, та сторінку в Facebook та Instagram.
Сподобалася ця публікація? Не пропустіть наступні публікації і почніть стежити за нашими новинами ПІДПИСАТИСЯ.
Hostpro




Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Search Tool