У Кропивницькому до Дня вишиванки відкрили виставку (ФОТО)

Травень 19, 2022 | Новини | Переглядів: 1405 | Коментарі: 0

Сьогодні, в третій четвер травня, відзначаємо День вишиванки.

У Кропивницькому до Дня вишиванки відкрили виставку

У Кропивницькому до Дня вишиванки відкрили виставку

У Кропивницькому до Дня вишиванки відкрили виставку

У Кропивницькому до Дня вишиванки відкрили виставку


З 2006 року ідейною натхненницею події стала пані Леся Воронюк, яка на той час була студенткою історичного факультету Чернівецького національного університету. Вона запропонувала своїм одногрупникам обрати день та прийти на лекції в національному вбранні. Ця ідея сподобалася не тільки студентам, а й ще викладачам. Ось вже 16 років як чудова традиція є популярною не тільки в Україні, а й за кордоном .

Для наших предків вишиванка була не повсякденним, а святковим і сакральним одягом, своєрідним оберегом від усього злого й лихого. Орнамент, який вишивався на сорочці, містив певні закодовані символи, які повинні були захистити того, хто її носить, від злих духів і нещасть. Вишивку наносили на рукава і комір так, щоб вона торкалася тіла. Вважалося також, що на зворотному боці сорочки не повинно бути вузликів, оскільки вони можуть принести невдачі. Звісно, що візерунки та стиль вишивки, фасони вишиванок у різних регіонах України відрізняються.

День вишиванки покликаний зберегти українські традиції та звичаї наступним поколінням. Особливе значення це свято має саме цьогоріч, коли росія розпочала і продовжує повномасштабну війну проти України! Одягнена вишиванка 19 травня стане символом нескореності й незламності українців, сміливою заявою на весь цивілізований світ про те, що ми – вільний та нескорений народ!

У фондовому зібранні Музею мистецтв зберігаються багато творів, в яких присутні українські символи , оспівується краса і велич наших гарних і працелюбних людей. До свята вишиванки ми пропонуємо помилуватися олійними полотнами живописців - невідомого художника «Україночка» (поч. ХХ ст.), Миколи Бондаренка (1914-1999) «Українська Мадонна», Людмили Шполянської (1934 р.н.) «У сільському клубі» (1969), Володимира Василенка (1925-1997) «Свято в Карпатах», Олексія Какала (1942-2018) «А сорочка мамина серцю мила (Віра Ткаченко – дружина художника)» (2018), Степана Ніколенка (1941 р.н.) «В костюмерній» (2013).

Вишиванка – це символ і оберіг нашої нації, а в умовах сьогодення – це наша броня і зброя! Одягаючи сорочку, ми отримуємо силу рідної землі, пропагуємо пам'ять роду, зв'язок поколінь та захист від злих сил. Єднаймося на всіх фронтах! Наближаємо Перемогу! Все буде Україна!

Леся Нестройна 


ДО УВАГИ ВОДІЇВ: АВТОЦИВІЛКА ОНЛАЙН за 5 хвилин посилання


ПОШИРЮЙТЕ. Коментуйте. Заборонені нецензурна лексика, образи, розпалювання міжнаціональної та релігійної ворожнечі та заклики до насильства.


Завжди в курсі надзвичайних ситуацій, ДТП, аварій, відключень світла, води та теплопостачання. Щоб дізнаватись новини першими, підписуйтесь на нас у YouTube, та сторінку в Facebook та Instagram.
Сподобалася ця публікація? Не пропустіть наступні публікації і почніть стежити за нашими новинами ПІДПИСАТИСЯ.
Hostpro




Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Search Tool