Обережно! Жнива!

Липень 10, 2017 | Новини | Переглядів: 1122 | Коментарі: 0

Жнива – найвідповідальніша пора у роботі хліборобів. Земля сторицею повертає трударям їх працю, турботу і любов, які вони вкладали в неї впродовж цілого року. Тому так важливо зберегти все зібране, не втратити жодної зернини.

ПРАВИЛА ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ ПІД ЧАС ЖНИВ

До початку збирання врожаю вся збиральна техніка, агрегати та автомобілі повинні мати відрегульовані системи живлення, змащення, охолодження, запалювання, а також бути оснащені справними іскрогасниками, обладнані первинними засобами пожежогасіння (комбайни і трактори – двома вогнегасниками, двома штиковими лопатами, двома мітлами). Трактористи, комбайнери, їхні помічники та інші особи, задіяні на роботах по збиранню врожаю, повинні пройти протипожежний інструктаж.
Корпуси комбайнів повинні бути оснащені заземлювальним металевим ланцюгом, що торкається землі.
Перед дозріванням колосових (у період воскової стиглості) хлібні поля в місцях прилягання їх до лісових масивів, степової смуги, автомобільних шляхів та залізниць мають бути обкошені (із прибиранням скошеного) і оборані смугою не менше 4 м завширшки.
У період воскової стиглості збіжжя перед косовицею хлібні масиви необхідно розбити на ділянки площею не більше 50 га. Між ділянками слід робити прокоси не менше 8 м завширшки. Скошений хліб з прокосів треба негайно прибирати. Посередині прокосів робиться проорана смуга не менше 4 м завширшки.
Тимчасові польові стани необхідно розташовувати не ближче 100 м від хлібних масивів, токів, скирт тощо. Майданчики польових станів та зернотоків оборюються смугою не менше 4 м завширшки.
Безпосередньо на хлібному масиві площею понад 25 га, з якого збирається врожай, необхідно мати напоготові трактор з плугом на випадок пожежі.
У період збирання забороняється спалювання стерні, післяжнивних залишків та розведення багать на полях.
Зернотоки слід розміщувати від будівель та споруд не ближче 50 м, а від хлібних масивів – не ближче 100 м. Майданчик для току повинен бути очищений від рослинного покрову.
Стоянки туристів (автотуристів), пасіки допускається розміщувати не ближче 100 м.

ШАНОВНІ ГРОМАДЯНИ!
Будьте максимально обережні біля хлібних масивів, дотримуйтеся необхідних протипожежних заходів під час збирання врожаю. Не паліть, не розводьте багать. Проїжджаючи повз лани, не кидайте сірників, недопалків, не допускайте можливості попадання випадкової іскри від двигуна чи вихлопної труби на жнивну ниву
У випадку пожежі телефонуйте за номером «101»!

Пам’ятайте, що за порушення правил пожежної безпеки під час зернозбиральної кампанії передбачена АДМІНІСТРАТИВНА відповідальність, а саме: за спалювання стерні, післяжнивних залишків та розведення багать на полях – притягують ограни державного нагляду у сфері пожежної та техногенної безпеки. За скоєння даного правопорушення передбачена відповідальність ст. 175 та 188-8 КУпАП, що тягне за собою попередження або накладення штрафу на громадян від 0,5 (8,5 грн.) до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (119 грн.) і на посадових осіб – від двох (34 грн.) до десяти (170 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Прес-служба У ДСНС в області
 


ДО УВАГИ ВОДІЇВ: АВТОЦИВІЛКА ОНЛАЙН за 5 хвилин посилання


ПОШИРЮЙТЕ. Коментуйте. Заборонені нецензурна лексика, образи, розпалювання міжнаціональної та релігійної ворожнечі та заклики до насильства.


Завжди в курсі надзвичайних ситуацій, ДТП, аварій, відключень світла, води та теплопостачання. Щоб дізнаватись новини першими, підписуйтесь на нас у YouTube, та сторінку в Facebook та Instagram.
Сподобалася ця публікація? Не пропустіть наступні публікації і почніть стежити за нашими новинами ПІДПИСАТИСЯ.
Hostpro




Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Search Tool