21 Мандрівний Docudays UA стартує на Кіровоградщині
В Кіровоградській області цьогорічний, 21 Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA стартує у комбінованому офлайн та онлайн форматі.
Загалом Фестиваль побуває щонайменше у 20-ти населених пунктах Кіровоградщини,фільми будуть демонструватись в навчальних закладах, відкритих та молодіжних просторах громад аби якомога більше людей могли побачити кращі стрічки української та світової документалістики.
Регіональними координаторами Мандрівного фестивалю 2024 в Кіровоградській області є: ГО «Флора», ГО «Територія успіху», ГО «Успішна взаємодія»
В Кіровоградської області мандрівний фестиваль проходитиме вже 16 років поспіль. Але нажаль в цьому році Відкриття Мандрівного фестивалю буде проходити у онлайн форматі Відкриватиме 21 Мандрівний у Кіровоградській області фільм української режисерки Аліси Коваленко та данського режисера Сімона Леренґа Вільмонта «Дівчинка далеко від дому». Назва короткометражної стрічки сама говорить про зміст оповіді. Це історія юної гімнастки з Києва, яка через вторгнення «ерефії» була змушена виїхати до Німеччини і будувати своє нове життя в невідомості.
Також глядач(к)ам впродовж Фестивалю будуть представлені наступні кінострічки:
- Робота нідерландського режисера Вальтера Стокмана «Київські файли», яка повертає до часів, коли Україна перебувала в системі радянського тоталітаризму і держава всеохопно стежила за всіма громадян(к)ами. Фільм порушує питання особистої відповідальності за злочини в умовах диктатури. В основі стрічки — спогади трьох людей, яким випала нагода побачити справи, відкриті КДБ на них самих.
- Фільм «Чоботи в грунті, руки в землі» Кароліни Ускакович спонукає до роздумів про силу звʼязку людини з природою, малою батьківщиною, сімейними традиціями, а також про відродження ідентичності й терапевтичний ефект городництва.
Якось Кароліна, яка мешкає в Нідерландах, поскаржилася по телефону своїй бабусі на тамтешні помідори: несмачні. Коли взимку 2021 вона приїхала в гості до своєї бабусі Зої, — гордої української пенсіонерки, — та подарувала онуці пакетик насіння власних томатів. Однак, наступний сезон вирощування помідорів опинився під загрозою через вторгнення російської федерації в Україну. Незважаючи на складні обставини, навесні 2022-го Зоя та Кароліна все ж посіяли помідори: одна на городі у Вінниці, інша — на балконі квартири в далеких Нідерландах. Зоя вчить Кароліну догляду за рослинами, а між тим у буденних розмовах вони торкаються тем русифікації, насадження поколінням українців комплексу меншовартості та здатності нашої нації виживати й відроджуватися за будь-яких умов.
- Фільм польського режисера Даніеля Стопи «Кіоск» вирізняється серед цьогорічної добірки фестивалю тим, що він зібрав найбільше нагород на різних фестивалях. Фільм розповідає про жіночу дружбу й солідарність. Двоє жінок у газетному кіоску заповнюють документи на розлучення однієї з них, аби та могла відкрити нову сторінку життя без страху та насильства.
Стрічка «Порося Нельсон» з Нідерландів від Аннеке де Лінд ван Венґарден покаже сім’ю, яка взяла за домашнього улюбленця карликове поросятко. Принаймні, так думали власники тваринки, поки Нельсон не виріс у півтонного звіра і не став причиною бунту сусідів, однокласників та уваги поліції.
ДО УВАГИ ВОДІЇВ: АВТОЦИВІЛКА ОНЛАЙН за 5 хвилин посилання
ПОШИРЮЙТЕ. Коментуйте. Заборонені нецензурна лексика, образи, розпалювання міжнаціональної та релігійної ворожнечі та заклики до насильства.
Завжди в курсі надзвичайних ситуацій, ДТП, аварій, відключень світла, води та теплопостачання. Щоб дізнаватись новини першими, підписуйтесь на нас у YouTube, та сторінку в Facebook та Instagram.
Сподобалася ця публікація? Не пропустіть наступні публікації і почніть стежити за нашими новинами ПІДПИСАТИСЯ.