Лайфхаки від служби зайнятості: як скласти резюме
Період карантину змушує нас змінити свою стандартну поведінку, звички та плани. Достеменно відомо лише те, що усім буде потрібна робота.
Уже зараз економіка країни робить перші кроки в нових умовах і потребує робочих рук, зокрема, це підприємства та установи критичної інфраструктури (енергетика, хімічна промисловість, транспорт, інформаційні технології та телекомунікації (електронні комунікації), продовольство, охорона здоров'я, комунальне господарство). А громадяни, у свою чергу, потребують нових джерел доходів.
Державна служба зайнятості докладає максимум зусиль, щоб і в таких нестандартних умовах допомогти громадянам у пошуках роботи. Важливим елементом у цьому є написання резюме. Саме резюме є тим основним документом, на основі якого роботодавець може оцінити свого потенційного працівника, а шукач роботи – презентувати себе роботодавцю.
Три кроки
Для успішного пошуку роботи пропонуємо вам сучасний сервіс з написання резюме:
1. Зареєструйтесь на Освітньому порталі служби зайнятості – http://skills.dcz.gov.ua/;
2. Оберіть курс «Створити резюме на сайті» у рубриці «Курси»;
3. Перегляньте відео, створене нашим консультантом. Оберіть рубрику «Резюме» та створіть власне резюме у режимі онлайн.
Наступний крок після подання резюме роботодавцю, ймовірно, враховуючи епідеміологічну ситуацію в країні, проведення співбесіди, чи то під час телефонної розмови, чи з використанням інших сучасних технологій. Як краще підготуватися до співбесіди Ви також можете дізнатися, переглянувши інші відеоматеріали Освітнього порталу ДСЗ.
У часи тривоги й кризи одночасно з'являється можливість «пізнати себе» по-новому: згадати про забуті компетенції, відкрити власні таланти й вдало викласти їх у тексті.
П' ять порад
1. Будьте оригінальними, але у межах прийнятності. Джазмени, які стали гуру імпровізації, довго вивчали ази музичної теорії та загальноприйняті стандарти. Якщо Ви ставите за мету вразити своєю оригінальністю, то зважайте на наявні шаблони при створенні резюме. Гарно структурований документ, без орфографічних помилок – це те, що чекають роботодавці. Пам'ятайте, що у вас не буде другого шансу справити перше враження.
2. Зрозумійте очікування роботодавців. Подивіться, кого саме шукають наймачі: які у них вимоги до галузі знань кандидатів на посаду, професій, навичок. Зайдіть на сайти тих роботодавців, у яких Ви прагнете знайти роботу та подивіться, кого ж саме вони шукають. Оцініть свої здобутки та компетенції очима роботодавця. Ознайомлення з картиною ринку праці підкаже, як «намалювати» свій професійний портрет, щоб він був цікавим саме конкретним роботодавцям. Напевно, варто ще раз нагадати, що в нинішній кризовий момент потрібні працівники у сфері логістики, медицини та інформаційних технологій.
3. Оцініть свій результат. Розповідаючи про свої місця роботи й опановані професії, не слід забувати про іншу річ. Кожен роботодавець хоче приблизно уявити, яку саме користь Ви принесете компанії. Формальний перелік попередніх місць роботи скоріше всього не справить враження. «Оцифруйте» свої досягнення, розкажіть про них у деталях. Не перелічуйте місця роботи, а вкажіть на успіхи, яких вдалось досягнути. Згадайте, як випечений вами хліб купували представники відомих фірм. Або як Ви вдвічі збільшили продаж товарів, провівши ефективну рекламну кампанію. Будучи озброєними такими фактами, Ви з легкістю пройдете співбесіду.
4. Продемонструйте жагу до знань. Проходження курсів підвищення кваліфікації, розвиток навичок і завершення навчання у освітніх закладах – це ті пункти, за якими роботодавець оцінює шукачів роботи. Згадайте, які курси Ви, можливо, закінчили та отримали сертифікати (на Prometeus, Сoursera чи іншій освітній платформ) і як це допомогло у Вашій роботі. Перелік набутих знань доповніть родзинкою: напишіть, чому бажаєте навчитись, які нові компетенції отримати на новій роботі.
5. Розкрийте свою особистість. Нікого не беруть на роботу за красиву душу, але усі хочуть бачити працівника, який віддається роботі з душею. Зараз усі компанії (особливо великі гравці) роблять наголос на цінностях. Хтозна, можливо ваші хобі розкажуть про вас більше, аніж ваш трудовий шлях. Не бійтеся розповідати про свої інтереси. І, можливо, тоді серед працівників з рівною кваліфікацією перевагу віддадуть Вам.
Адже саме Ви вмієте зацікавити.
Ніколи не «зациклюйтеся» лише на власних дипломах. Імовірно, Ви володієте безліччю інших компетенцій, про котрі Ви навіть не розмірковували як про такі, що дадуть вам бонус у роботі, абож шанс спробувати себе у зовсім іншій сфері. У вас є авто? Можливо, Вас зацікавить логістика. Ви вмієте гарно готувати солодощі дітям? Чому б не спробувати виготовляти смаколики з доставкою? Ви вмієте шити?
Наразі є значний попит на маски для обличчя.
Напевно, усі вже розуміють, що коли завершиться карантин і ми повернемось до звичного ритму життя, світ вже буде іншим. І шукати собі місце в цій новій реальності потрібно вже зараз.
ДО УВАГИ ВОДІЇВ: АВТОЦИВІЛКА ОНЛАЙН за 5 хвилин посилання
ПОШИРЮЙТЕ. Коментуйте. Заборонені нецензурна лексика, образи, розпалювання міжнаціональної та релігійної ворожнечі та заклики до насильства.
Завжди в курсі надзвичайних ситуацій, ДТП, аварій, відключень світла, води та теплопостачання. Щоб дізнаватись новини першими, підписуйтесь на нас у YouTube, та сторінку в Facebook та Instagram.
Сподобалася ця публікація? Не пропустіть наступні публікації і почніть стежити за нашими новинами ПІДПИСАТИСЯ.