День вшанування святого Пророка і Хрестителя Іоанна. День пам’яті Т.Г. Шевченка.
9 березня, в четвер 2-ї седмиці Великого посту за православним календарем відзначається пам’ять першого (IV ст.) та другого (V ст.) знайдення глави Iоанна Предтечі.
Наш Спаситель Іісус Христос, як свідчить Святе Євангеліє, назвав святого Іоанна Хрестителя найбільшим з тих, хто був народжений жінкою. Тому разом з ним особливо вшановуються християнами ті, хто його народив — його батько, пророк Захарія і його мати, праведна Єлисавета.
Для нашого міста ця свята сім’я особливо значима, адже 263 роки від свого заснування його покровителькою є свята праведна Єлисавета. А один з равелінів військової фортеці святої Єлисавети, навколо котрої було засновано місто Єлисаветград, був названий і освячений на честь святого Пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна. В соборному храмі Благовіщення Пресвятої Богородиці, серед багатьох ікон, написаних в різних куточках Православного світу, є великий настінний розпис — Хрещення Господнє, де в фарбах зображений шлях життєвого подвигу святої сім’ї Предтечі Іоанна, що увінчався величною подією Святого Богоявлення на річці Йордан.
Напередодні, в середу та в сам день свята в нижній соборного Благовіщенського храму церкві Свято – Різдва Христова, як і в усіх основних православних храмах нашого міста звершувались вечірнє полієлейне богослужіння і ранішня Божественна літургія, на яких молитовно вшанували пам’ять святого Іоанна Хрестителя і його святих батьків — пророка Захарію і праведну Єлисавету. Також 9 березня, після
Божественної літургії правилася заупокійна літія, на котрій помолилися за спокій душі Т. Г. Шевченка та його батьків. Великий поет народився 25 лютого (за старим стилем) у 1814році в православній селянській родині і був названий на честь святителя Тарасія, архієпископа Константинопольського, пам’ять котрого звершується саме в цей день (10 березня за новим стилем) . По завершенню богослужінь у храмі, в недільній школі святої праведної Єлисавети відбувся поетичний захід, на якому прихожани Благовіщенського храму вшанували творчість Кобзаря нашого українського народу.
ДО УВАГИ ВОДІЇВ: АВТОЦИВІЛКА ОНЛАЙН за 5 хвилин посилання
ПОШИРЮЙТЕ. Коментуйте. Заборонені нецензурна лексика, образи, розпалювання міжнаціональної та релігійної ворожнечі та заклики до насильства.
Завжди в курсі надзвичайних ситуацій, ДТП, аварій, відключень світла, води та теплопостачання. Щоб дізнаватись новини першими, підписуйтесь на нас у YouTube, та сторінку в Facebook та Instagram.
Сподобалася ця публікація? Не пропустіть наступні публікації і почніть стежити за нашими новинами ПІДПИСАТИСЯ.