На Кіровоградщині проводять обстеження залізничних переїздів
Тема безпеки руху та нещасних випадків, що трапляються через нехтування ПДР, на жаль, не втрачає своєї актуальності, особливо останнім часом.
Підтвердженням цього є сумна статистика аварій, загибелі людей, які стаються на залізничних переїздах, у першу чергу, через недотримання водіями транспортних засобів Правил проїзду залізничних переїздів.
У 2013 році на території Кіровоградської області сталося 4 дорожньо-транспортні пригоди на залізничних переїздах, у результаті яких 3 особи загинули та 5 – отримали тілесні ушкодження.
Залізничні переїзди, яких в області налічується 229, є найбільш складними елементами вулично-дорожньої мережі, які вимагають від водіїв особливої уваги і беззаперечного виконання та дотримання Правил дорожнього руху.
11 лютого працівники ДАІ разом з представниками засобів масової інформації провели обстеження залізничних переїздів, у ході якого нагадали водіям Правила дорожнього руху, звернули увагу на безпечну поведінку та наслідки необережності під час проїзду залізничних переїздів.
Крім того, працівники ДАІ кожного дня проводять контрольні обстеження залізничних переїздів на території обслуговування щодо відповідності вимогам Інструкції з улаштування та експлуатації залізничних переїздів.
У ході перевірки проводяться комісійні обстеження залізничних переїздів загального користування та контроль за водіями, які перетинають залізничні переїзди. Особливу увагу працівники ДАІ Кіровоградщини звертають на справність зовнішнього освітлення, технічних засобів регулювання дорожнім рухом, покриття проїжджої частини. У разі виявлення недоліків посадовим особам залізниці винесуть відповідні приписи та проконтролюють їх виконання.
Державтоінспекція Кіровоградщини нагадує: водіям варто пам’ятати, що рух через залізничний переїзд заборонено у таких випадках:
- черговий по переїзду подає сигнал заборони руху – стоїть до водія грудьми або спиною з піднятим над головою жезлом ( червоним ліхтарем чи прапорцем) або з витягнутими в сторони руками;
- шлагбаум опущений або почав опускатися;
- увімкнено забороняючий сигнал світлофора чи звукову сигналізацію;
- за переїздом утворився затор, що зможе змусити водія зупинитися на самому переїзді;
- до переїзду в межах видимості наближається поїзд.
Якщо проїзд через залізничну колію заборонено, водій повинен зупинити свій транспортний засіб перед стоп-лінією, відповідним дорожнім знаком, шлагбаумом, світлофором так, щоб бачити сигналізацію, а у випадках, коли такі засоби організації дорожнього руху відсутні – не ближче 10 метрів до найближчої рейки.
Шановні водії! Державтоінспекція Кіровоградщини вкотре закликає вас бути уважними за кермом. Не ігноруйте світлові і звукові сигнали на залізничних переїздах. Пошкоджений транспорт – аж ніяк не найжахливіше в подібних ДТП. Набагато страшніше – невинні жертви, люди, загиблі через правопорушення на переїздах. Коли людина за кермом автомобіля нехтує правилами і діє за принципом «може пронесе» – біди не минути.
ДО УВАГИ ВОДІЇВ: АВТОЦИВІЛКА ОНЛАЙН за 5 хвилин посилання
ПОШИРЮЙТЕ. Коментуйте. Заборонені нецензурна лексика, образи, розпалювання міжнаціональної та релігійної ворожнечі та заклики до насильства.
Завжди в курсі надзвичайних ситуацій, ДТП, аварій, відключень світла, води та теплопостачання. Щоб дізнаватись новини першими, підписуйтесь на нас у YouTube, та сторінку в Facebook та Instagram.
Сподобалася ця публікація? Не пропустіть наступні публікації і почніть стежити за нашими новинами ПІДПИСАТИСЯ.