Кіровоград: вища освіта для тих, кому за 45

Серпень 07, 2013 | Стрічка | Переглядів: 1111 | Коментарі: 0

Знання, уміння та навички застарівають протягом життя людини. Значна кількість осіб у віці старше 45 років, отримавши професію після школи, не здобувала нову професію, не підвищувала рівень своєї кваліфікації, тим самим втрачала конкурентноздатність на ринку праці.

Проектом Програми зайнятості населення м. Кіровограда на період до 2017 року відповідно до Закону України «Про зайнятість населення» передбачається ряд інструментів, що підвищують конкурентоспроможність осіб на ринку праці.
Як повідомила начальник управління економіки міської ради Олена Осауленко, один із таких інструментів - видача ваучерів особам старше 45 років, страховий стаж яких становить не менше 15 років.
Для реалізації положень закону 4 квітня 2013 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку видачі ваучерів для підтримання конкурентоспроможності осіб на ринку праці» від 20 березня 2013 року № 207.
Цією постановою затверджено Порядок видачі ваучерів для підвищення конкурентоспроможності осіб на ринку праці (далі - Порядок) та перелік професій, спеціальностей та напрямів підвищення кваліфікації, для навчання за якими може бути виданий ваучер (далі - Перелік).
У Порядку визначено, що ваучери видаються центрами зайнятості особам віком старше 45 років.
Право на одноразове отримання ваучера мають як зайняті, так і незайняті особи до досягнення ними пенсійного віку встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».
Дія Порядку не поширюється на:
- осіб, які не мають професійно-технічної або вищої освіти;
- осіб, які проходили протягом останніх п’яти років перепідготовку за рахунок коштів Фонду державного соціального страхування України на випадок безробіття;
- зареєстрованих безробітних, які виявили бажання пройти професійне навчання за направленням територіального органу.
На підставі ваучера здійснюється перепідготовка, спеціалізація, підвищення кваліфікації за професіями та спеціальностями згідно з пріоритетними видами економічної діяльності, здобуття освіти на базі вже здобутого освітньо-кваліфікаційного рівня.
Навчання здійснюється професійно-технічними та вищими навчальними заклади, підприємствами, установами та організаціями, які мають ліцензію на провадження діяльності з надання освітніх послуг, свідоцтво про атестацію або сертифікат про акредитацію за затвердженим цією постановою Переліком професій.
Особа самостійно визначає професію (спеціальність), напрям підвищення кваліфікації з затвердженого Переліку, а також форму та місце навчання.
Вартість ваучера встановлюється в межах вартості навчання і не може перевищувати десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, визначеного законом на момент прийняття рішення про його видачу і сьогодні становить 11470 грн.
У разі коли вартість навчання у навчальному закладі перевищує максимальну вартість ваучера, особа або роботодавець можуть здійснити оплату різниці вартості навчання.
Оплата ваучерів здійснюється Фондом загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття в межах видатків, передбачених на цю мету у бюджеті Фонду на відповідний рік.
Більш детальну інформацію про порядок і умови видачі ваучера можна безкоштовно отримати у Кіровоградському міськрайонному центрі зайнятості за адресою: м. Кіровоград, вул.Маланюка 15 (каб.104).

джерело
 


ДО УВАГИ ВОДІЇВ: АВТОЦИВІЛКА ОНЛАЙН за 5 хвилин посилання


ПОШИРЮЙТЕ. Коментуйте. Заборонені нецензурна лексика, образи, розпалювання міжнаціональної та релігійної ворожнечі та заклики до насильства.


Завжди в курсі надзвичайних ситуацій, ДТП, аварій, відключень світла, води та теплопостачання. Щоб дізнаватись новини першими, підписуйтесь на нас у YouTube, та сторінку в Facebook та Instagram.
Сподобалася ця публікація? Не пропустіть наступні публікації і почніть стежити за нашими новинами ПІДПИСАТИСЯ.
Hostpro




Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Search Tool