You can help our site. Thanks in advance for your help - donate - Click -
                                                                        

У Кропивницькому для бібліотекарів провели навчання (ФОТО)

Липень 05, 2024 | Новини | Переглядів: 563 | Коментарі: 0

На базі регіонального тренінгового центру Обласної універсальної наукової бібліотеки імені Дмитра Чижевського було організовано онлайнове навчання для координаторів бібліотек – Хабів цифрової освіти Кіровоградської області.

Така ініціатива впроваджується в усіх областях України у два етапи. Спершу було проведено навчання для координаторів, а ті, своєю чергою, проведуть заняття із цифрової грамотності та нададуть консультації для відвідувачів бібліотек. Поліпшити знання з цифрової грамотності виявили бажання 56 бібліотекарів від усіх територіальних громад Кіровоградщини. Координатори були об’єднані у дві групи, кожна з яких проходила п’ятиденний курс навчання у межах проєкту Української бібліотечної асоціації «Здобуття цифрових навичок у бібліотеках – Хабах цифрової освіти».

У Кропивницькому для бібліотекарів провели навчання (ФОТО)

У Кропивницькому для бібліотекарів провели навчання (ФОТО)

У Кропивницькому для бібліотекарів провели навчання (ФОТО)

Це вже другий етап спільної роботи ВГО «Українська бібліотечна асоціація» за підтримки Програми розвитку ООН (UNDP) в Україні у межах

«Проєкту підтримки Дія», що реалізується за фінансування Швеції, та у співпраці із Міністерством цифрової трансформації над підвищенням інституційної спроможності бібліотек – Хабів країни. Минулого року було реалізовано аналогічний проєкт «Розвиток спроможності бібліотек – Хабів цифрової освіти» у 12 областях країни.

В межах проєкту, експерти ВГО «Українська бібліотечна асоціація2 розробили посібник «Бібліотеки – Хаби цифрової освіти», покликаний допомогти всім, хто хоче удосконалити діяльність Хабу цифрової освіти, зробити це швидко та якісно, з оптимальним використанням ресурсів, врахувавши досвід колег.

В перший день учасників онлайнового тренінгу привітали експертка-консультантка ВГО «Українська бібліотечна асоціація», кандидатка історичних наук, доцентка Ярослава Сошинська та тренерки Наталя Андрійченко і Світлана Волкова.

Програма навчання координаторів включала: ознайомлення зі стратегічними цілями проєкту; питання організації діяльності Хабу цифрової освіти та нормативних документів, в яких регламентується напрям його роботи; визначення переліку основних та додаткових послуг Хабу у бібліотеці, зокрема навчальних, консультативних, інформаційних, довідкових, послуг доступу та створення цифрового контенту.

Тренерками було надано рекомендації щодо ефективних відносин з журналістами та підготовки спеціальних повідомлень, комунікації з цільовими аудиторіями у соціальних мережах.

Визначили компетентності бібліотекаря-менеджера цифрової освіти, необхідні для надання користувачам усього спектру послуг цифрової освіти та використання інформаційних технологій для виконання професійних обов’язків за допомогою Рамки цифрових компетентностей та Цифрограми для бібліотекарів.

Теоретичний матеріал поєднувався з виконанням практичних завдань: обирали групи і методи опитування мешканців громади для проведення дослідження потреб в цифровій освіті, складали прес-релізи для ЗМІ, визначали рівень цифрових компетентностей за допомогою «Цифрограм 2.0 для громадян», переглядали і обговорювали серіал «Тренінг для тренерів» на освітній платформі «Дія. Освіта».
Координатори поділилися досвідом діяльності Хабів цифрової освіти у бібліотеках громад і своїми враженнями про важливість і актуальність запропонованої програми навчання. По завершенню всі учасники отримали сертифікати про проходження тренінгу.


ДО УВАГИ ВОДІЇВ: АВТОЦИВІЛКА ОНЛАЙН за 5 хвилин посилання


ПОШИРЮЙТЕ. Коментуйте. Заборонені нецензурна лексика, образи, розпалювання міжнаціональної та релігійної ворожнечі та заклики до насильства.


Завжди в курсі надзвичайних ситуацій, ДТП, аварій, відключень світла, води та теплопостачання. Щоб дізнаватись новини першими, підписуйтесь на нас у YouTube, ТЕЛЕГРАМ та сторінку в Facebook та Instagram.
Сподобалася ця публікація? Не пропустіть наступні публікації і почніть стежити за нашими новинами ПІДПИСАТИСЯ.
Hostpro
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Search Tool