У Кропивницькому відбулася вулична акція (ФОТО)
![](http://fotoinform.net/uploads/news_60035_1.jpg)
В обласному центрі в День слов'янської писемності та культури на бібліотечному майданчику відбулася вулична акція «Є мова – є нація».
Багатовікова історія слов’янської культури має багато яскравих подій, одна з них – поява кирилиці та писемності, які подарували нам проповідники християнства Кирило і Мефодій. Створена ними азбука стала фундаментом слов’янських мов, сприяла розвитку багатогранної словֹ’янської культури.
Тематична книжкова виставка знайомила мешканців міста та гостей з літературою з історії слов’янської писемності, історії української культури й історії української мови: «Повість минулих літ», літописні оповіді якої переказав майстер художнього слова Віктор Близнець; «Українська мова – спадщина тисячоліть. Чим українська мова багатша за інші?» Олекси Різникова – письменника-шістдесятника, «Перлини духовності», до якої увійшли твори української світської літератури від давніх часів до XXI ст., а також інші видання.
Фахівці відділу обслуговування користувачів пропонували учасникам акції скласти словосполучення з дієсловами-синонімами, Наприклад, рахунок – відкривати, вуха – розтуляти, замок – відмикати та інші. З цікавістю кропивничан знаходили українські відповідники до іншомовних слів, як то акцент – наголос, тьютор – наставник, скіл – навички. І з легкістю заміняли фразеологізми одним словом, адже усі знають, що ламати голову – думати, а води в рот набрати – мовчати.
День слов’янської писемності та культури нагадує нам сьогодні про наше духовне коріння, наповнює особливими почуттями до рідної мови, яка по праву вважається однією з найбагатших і найкрасивіших мов.
ДО УВАГИ ВОДІЇВ: АВТОЦИВІЛКА ОНЛАЙН за 5 хвилин посилання
ПОШИРЮЙТЕ. Коментуйте. Заборонені нецензурна лексика, образи, розпалювання міжнаціональної та релігійної ворожнечі та заклики до насильства.
![](http://www.fotoinform.net/userfiles/images/donat.jpg)
Завжди в курсі надзвичайних ситуацій, ДТП, аварій, відключень світла, води та теплопостачання. Щоб дізнаватись новини першими, підписуйтесь на нас у YouTube, ТЕЛЕГРАМ та сторінку в Facebook та Instagram.
Сподобалася ця публікація? Не пропустіть наступні публікації і почніть стежити за нашими новинами ПІДПИСАТИСЯ.
![Hostpro](https://billing.hostpro.ua/partners/uk/2021/hosting/468x60.png)
![](https://cdn01.prnews.io/resources/images/banners/Media_Coverage_468x60_1.jpg)
![Protected by Copyscape Plagiarism Checker - Do not copy content from this page. Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Search Tool](http://banners.copyscape.com/images/cs-bk-3d-234x16.gif)