Дещо про ботулізм

Травень 31, 2017 | Здоров'я та краса | Переглядів: 5510 | Коментарі: 0

Теренами інтернету активно поширюється інформація про реєстрацію випадків захворювання на ботулізм. У зв’язку із цим, пропонуємо згадати що ж таке ботулізм і в чому його небезпека для здоров’я і життя людини, повідомляє Кіровоградський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров`я України

Ботулізм — захворювання токсико-інфекційного характеру, особливості перебігу якого призводять до ураження нервової системи з порушенням зору, ковтання, моторики кишок, дихання.

Причиною захворювання є ботулотоксин (нервовий токсин), що виробляється бактерією Clostridium botulinum.
Ботулотоксин – один з найсильніших відомих токсинів, що блокує нервову функцію і призводить до дихального і скелетно-м’язового паралічу.

Від моменту проникнення збудника в організм до клінічних проявів захворювання минає від кількох годин до 2 – 5 діб. Часто все починається з нудоти, блювання і проносу, який змінюється на тривалий закреп. Багато хворих скаржаться на здуття живота, сухість у роті, утруднене ковтання. Першими проявами ботулізму є скарги на порушення зору: зниження його гостроти, „туман” або „сітка” перед очима, двоїння предметів; сухість в роті. Дуже тяжкий перебіг ботулізму відразу може починатися з дихальних розладів.

Наявність тих чи інших симптомів залежить від кількості токсину, що потрапив до організму та клінічної форми, за якою розвивається захворювання.

Найгіршим є те, що в разі відсутності своєчасного специфічного лікування, хвороба, в переважній більшості випадків, призводить до смерті.
Мікроорганізми, збудники ботулізму – анаероби (вони можуть жити тільки в середовищі без кисню). Такі умови є в щільних харчових продуктах і герметично закритих банках, і особливо: в шинці, окороках, рибі домашнього копчення та в’ялення, м’ясній та рибній тушонці, овочевих консервах і грибах домашнього консервування. У цих умовах мікроби і виробляють отруту.

За інформацією Державного закладу “Український центр з контролю та моніторингу захворювань МОЗ України” в 2016 році в Україні було зареєстровано 96 випадків харчових отруєнь, що викликані збудником ботулізму. Загалом постраждало 115 осіб, у т.ч. 10 дітей. Померло 9 захворівших. Однією із 9 осіб, що померли від ботулізму в минулому році була жителька Кіровоградської області.

Шановні мешканці області вкотре закликаємо Вас бути пильними. Не купуйте будь-яку продукцію з рук, на стихійних ринках.
Звертаємо увагу на те, що при перших же ознаках захворювання необхідно терміново звертатись за медичною допомогою.
Пам’ятайте: лікування може коштувати не тільки великих грошей, а й вашого власного життя або життя близьких людей!


ДО УВАГИ ВОДІЇВ: АВТОЦИВІЛКА ОНЛАЙН за 5 хвилин посилання


ПОШИРЮЙТЕ. Коментуйте. Заборонені нецензурна лексика, образи, розпалювання міжнаціональної та релігійної ворожнечі та заклики до насильства.


Завжди в курсі надзвичайних ситуацій, ДТП, аварій, відключень світла, води та теплопостачання. Щоб дізнаватись новини першими, підписуйтесь на нас у YouTube, та сторінку в Facebook та Instagram.
Сподобалася ця публікація? Не пропустіть наступні публікації і почніть стежити за нашими новинами ПІДПИСАТИСЯ.
Hostpro




Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Search Tool