Сьогодні Радониця: День особливого поминання померлих

Квітень 29, 2025 | Православ'я | Переглядів: 213 | Коментарі: 0

Сьогодні, 29 квітня, віряни відзначають Радоницю – особливий день у православному церковному календарі, присвячений поминанню померлих.

Назва свята походить від слова "радість", адже віруючі приходять на могили своїх рідних не сумувати, а розділити з ними радість Христового Воскресіння.

Радониця припадає на вівторок другого тижня після Великодня (Фоминого тижня). Цього дня у храмах відбуваються заупокійні богослужіння, а віряни відвідують кладовища, щоб помолитися за душі спочилих.

Що прийнято робити на Радоницю:

Відвідувати храм: У цей день у церквах відбуваються заупокійні богослужіння – літургії та панахиди. Віруючі приносять записки з іменами померлих для поминання під час служби.

Молитися за померлих: Найважливіше в цей день – щира молитва за душі спочилих. Молитися можна як у храмі, так і вдома. Звертайтеся до Бога з проханнями про прощення гріхів та упокій їхніх душ у Царстві Небесному.

Відвідувати кладовище: Після богослужіння віряни традиційно вирушають на кладовища, щоб прибрати могили своїх рідних, покласти квіти (часто живі) та запалити свічки.

Поминальна трапеза: На кладовищі влаштовувати пишні застілля не прийнято. Проте, дозволяється скромно пом'янути померлих, залишивши на могилах освячену паску, крашанки або інші невеликі частування. Головне – зробити це з молитвою та думкою про померлих.

Милостиня: Доброю традицією є подавати милостиню жебракам біля храму чи кладовища з проханням помолитися за ваших померлих.

Згадувати померлих добрим словом: Зберіться в родинному колі та згадайте своїх померлих родичів теплими словами, поділіться спогадами про них.

Чого не можна робити на Радоницю:

Сумувати та плакати надмірно: Радониця – це день радості Воскресіння Христового, яку ми розділяємо з нашими померлими. Надмірний смуток може засмутити їхні душі.

Влаштовувати гучні застілля на кладовищі: Кладовище – це місце спокою та молитви, а не для розваг та вживання алкоголю.

Залишати на могилах їжу та алкоголь: Церква не схвалює язичницький звичай залишати їжу та спиртні напої на могилах. Краще роздати ці продукти нужденним.

Поводитися зухвало та голосно: На кладовищі слід поводитися шанобливо та тихо.

Займатися важкою фізичною працею на кладовищі: Основна мета візиту – молитва та впорядкування могил. Важку роботу краще перенести на інший день.

Зловживати алкоголем: Пам'ятайте про святість дня і місце поминання.

Лаятися та сваритися: Утримайтеся від негативних емоцій та конфліктів.

Радониця – це важливий день для вшанування пам'яті померлих. Проведіть його у молитві, спокої та з думками про вічне життя. Дотримуючись простих правил та традицій, ми зможемо гідно вшанувати пам'ять наших рідних та близьких.

Які молитви читати на Радоницю?

Особливих, суворо визначених молитов для читання саме на кладовищі немає. Зазвичай віряни звертаються до Бога з проханнями про упокій душ своїх близьких, читають заупокійні літії або псалми. Головне – щира молитва від серця.

Ось кілька молитов, які можна прочитати:

Тропар за померлих: "Со святими упокой, Христе, душі рабів Твоїх, ідеже нєсть больєзнь, ні печаль, ні воздиханіє, но жизнь бєсконєчная."
Кондак за померлих: "Со душі праведних скончавшихся, Спасе, упокой, і душі Твоїх рабів сохрани в блаженстві у Тебе, Чоловіколюбче."
Молитва за спочилих: "Упокой, Господи, душі спочилих рабів Твоїх (імена), і прости їм вся прогрішення вільна і невільна, і даруй їм Царство Небесне."

Також можна читати 90-й псалом, молитву "Отче наш" та інші молитви за власним бажанням. Важливо пам'ятати, що головне в цей день – щира молитва та згадка про своїх померлих рідних з любов'ю та світлою пам'яттю.

Нехай цей день принесе спокій душам спочилих та розраду їхнім рідним

Натисніть посилання  щоб приєднатися до ⭐️Партнерської програми Temu⭐️


ДО УВАГИ ВОДІЇВ: АВТОЦИВІЛКА ОНЛАЙН за 5 хвилин посилання


ПОШИРЮЙТЕ. Коментуйте. Заборонені нецензурна лексика, образи, розпалювання міжнаціональної та релігійної ворожнечі та заклики до насильства.


Завжди в курсі надзвичайних ситуацій, ДТП, аварій, відключень світла, води та теплопостачання. Щоб дізнаватись новини першими, підписуйтесь на нас у YouTube, та сторінку в Facebook та Instagram.
Сподобалася ця публікація? Не пропустіть наступні публікації і почніть стежити за нашими новинами ПІДПИСАТИСЯ.

Hostpro




Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Search Tool
 
hit.ua: сейчас на сайте, посетителей и просмотров за сегодня