Звернення -застереження УДСНС у Кіровоградській області
Теплі весняні дні сприяють тому, щоб хороший господар вийшов на вулицю і зайнявся прибиранням довколишньої території: приватних подвір’їв, прибудинкових територій, дачних ділянок, городів, садків, квітників.
На жаль, не всі використовують альтернативні способи знищення сміття, торішньої рослинності й сухого гілля: компостування, вивезення на сміттєзвалища тощо. Тож і горять купи сміття біля приватних й дачних будинків, палають гектари сухої трави на сільгоспугіддях та понад автошляхами, горить сухий очерет. Нерідко горіння перетворюється на неконтрольований процес, коли вогонь загрожує знищенням господарчих будівель та споруд житлового сектору, лісових насаджень, завдає шкоди довкіллю та здоров’ю людей, призводить до пошкодження ліній електропередач. Іноді площі, котрі вигорають, вражають своєю обширністю, оскільки охоплюють більше гектару території.
Лише впродовж останнього тижня на Кіровоградщині зареєстровано 10 випадків загорянь сухої трави та сміття на відкритій території, а з початку року таких випадків налічується більше 50.
В межах України тільки за березень цього року подібних надзвичайних подій сталось понад 3 тисячі, у результаті яких загинули 4 людини, знищені значні ділянки лісових масивів, житлові та господарські будівлі.
Локалізувати загорання та гасити пожежу сухої трави на відкритих територіях непросто, оскільки швидкість поширення вогню, особливо у суху та вітряну погоду, дуже висока. Не завжди поруч з пожежею є джерела води. Тому виїзди на гасіння загорань сухої трави, залишків листя завдають чималих матеріальних втрат державі. Крім того, не виключені випадки, коли сили і засоби пожежно-рятувальних підрозділів, задіяні на гасінні сухої трави й сміття, у цей самий час вкрай потрібні на ліквідації надзвичайних подій, де є ризик втрати життя або травмування людей, знищення особистого чи державного майна.
Шановні громадяни! Не допускайте необережності у поводженні з вогнем. У випадку, якщо ви помітили, що пожежа тільки починається, наприклад, невелике загоряння трави або тліючу лісову підстилку, спробуйте загасити його самотужки. Іноді досить просто затоптати полум'я або збити гілками листяних порід дерев, закидати піском чи ґрунтом. Після цього варто почекати і переконатися, що трава або підстилка не жевріють, інакше вогонь може розгорітись знову.
Якщо пожежа досить сильна – якнайшвидше телефонуйте до служби порятунку за телефоном "101", повідомте про подію, її масштаби та чітко вкажіть місце події.
До відома громадян! Статтями 77, 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення за самовільне випалювання рослинності або її залишків передбачена адміністративна відповідальність у вигляді накладення штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від п'ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Статтею 245 Кримінального кодексу України передбачено кримінальну відповідальність за знищення або пошкодження об'єктів рослинного світу, що карається штрафом від трьохсот до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від двох до п'яти років, або позбавленням волі на той самий строк. Ті самі дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки, - караються позбавленням волі на строк від п'яти до десяти років.
Прес-служба У ДСНС в області
ДО УВАГИ ВОДІЇВ: АВТОЦИВІЛКА ОНЛАЙН за 5 хвилин посилання
ПОШИРЮЙТЕ. Коментуйте. Заборонені нецензурна лексика, образи, розпалювання міжнаціональної та релігійної ворожнечі та заклики до насильства.
Завжди в курсі надзвичайних ситуацій, ДТП, аварій, відключень світла, води та теплопостачання. Щоб дізнаватись новини першими, підписуйтесь на нас у YouTube, та сторінку в Facebook та Instagram.
Сподобалася ця публікація? Не пропустіть наступні публікації і почніть стежити за нашими новинами ПІДПИСАТИСЯ.