Виставка Олександра Логвинюка (ФОТО)
У Кіровоградському обласному художньому музеї відкрилась виставка творів члена Національної спілки художників України Логвинюка Олександра Семеновича (1936 – 2004). Виставка присвячена пам’яті митця, якому 19 листопада 2011 року виповнилося б 75 років.
«Ми приходимо у цей світ, щоб щось зробити, і реалізуємо себе у роботі», - це творче кредо художника О.С. Логвинюка, якому він залишався вірним протягом усього свого життя.
Народився Олександр Семенович Логвинюк 19 листопада 1936 року у м. Миколаєві. У 1965 році закінчив Сімферопольське художнє училище ім. М. Самокиша. В 1971 році закінчив Ленінградський інститут живопису, скульптури та архітектури ім. І.Рєпіна. В інституті Олександр Семенович навчався в майстерні професора Овсія Мойсеєнка – учня нашого художника-земляка О.О. Осмьоркіна. Дипломною роботою Олександра Логвинюка стала картина «В.І. Ленін у студентів ВХУТЕМАСу». Вона одержала оцінку «відмінно», а її автор - направлення на роботу в Кіровоград. І ось через багато років, читаємо в газеті «Культура і життя» від 16 вересня 1984 року Звіт про республіканську художню виставку: «…полотна «У ніч на 8 листопада 1917 року. М. Кривенка, «Ранок Рад. В.І. Ленін» В. Власова, «В. І. Ленін у студентів ВХУТЕМАСу» О. Логвинюка вносять нові штрихи в українську образотворчу Ленініану».
Під впливом своїх учителів, які відстоювали реалістичні засади в мистецтві, Логвинюк набув реалістичної майстерності і вже ніколи не поривав зв’язків з мистецьким життям. Художня мова його творів набирає сили й експресії.
Пензлеві митця належать картини історичного змісту, пов’язані з трагічними подіями Великої Вітчизняної війни: «Хліб партизанам», «Спогади про батька», «Переможець», «Герої Красногірки» - це його внесок у літопис Другої світової війни.
Олександр Семенович виїздив у села області, на підприємства, з великою любов’ю створював портрети людей, писав Героїв Соціалістичної Праці і простих колгоспників – «Хлібороби Кіровоградщини», «Наш дільничний», «Вчитель» та інші. Жанрові картини, що їх виконав художник у цей час - це життєво правдиві образи, в яких він скромними живописними засобами й лаконічною композицією відображує окремі моменти з життя трудового селянства, типовість явищ і побуту.
О.С. Логвинюк – член Національної спілки художників України, учасник багатьох обласних, республіканських та закордонних виставок. Часто працював у творчих групах Республіканського будинку творчості «Седнів».
На виставці представлено тридцять три роботи майстра із фондового зібрання музею та твір «Пора жнив» (1985-1986) із приватної колекції М.М.Цуканова (галерея «Єлисаветгад»).
Він любив місто, в якому жив і творив. Останні його роботи – це краєвиди Кіровограда. В майстерні художника залишилися декілька незавершених пейзажів, які митець готував до 250-річччя м. Кіровограда. Як вибір сюжету, так і його трактування свідчать про справжню любов художника до нашого міста.
Після смерті митця в 2004 році його дружина Алла Євгеніївна Логвинюк передала в дарунок музею 46 робіт художника.
Валентина Ноженко – головний зберігач фондів Кіровоградського обласного художнього музею
фото Ігоря Філіпенка.
ДО УВАГИ ВОДІЇВ: АВТОЦИВІЛКА ОНЛАЙН за 5 хвилин посилання
ПОШИРЮЙТЕ. Коментуйте. Заборонені нецензурна лексика, образи, розпалювання міжнаціональної та релігійної ворожнечі та заклики до насильства.
Завжди в курсі надзвичайних ситуацій, ДТП, аварій, відключень світла, води та теплопостачання. Щоб дізнаватись новини першими, підписуйтесь на нас у YouTube, та сторінку в Facebook та Instagram.
Сподобалася ця публікація? Не пропустіть наступні публікації і почніть стежити за нашими новинами ПІДПИСАТИСЯ.