Виставка художніх творів Щасливе дитинство до Міжнародного дня захисту дітей (фото)
В Кіровоградському обласному художньому музеї відкрилась виставка художніх творів «Щасливе дитинство», яка присвячена Міжнародному дню захисту дітей, повідомляє інтернет-видання «FotoInform».
Міжнародний День захисту дітей було встановлено та затверджено Радою Міжнародної демократичної федерації жіноку 1949 році. Це свято покликано привернути увагу світової спільноти до проблем охорони здоров’я дітей, боротьби з експлуатацією дитячої праці, прав дитини на освіту, дозвілля й захист від фізичного та психологічного насилля.
В Україні з 27 вересня 1991 року набула чинності Конвенція ООН про права дитини, згідно з якою держави, які ратифікували конвенцію, вживають усіх заходів щодо забезпечення захисту прав дитини, зокрема на життя, свободу думки і релігії, навчання та відпочинок тощо. Міжнародний день захисту дітей відзначається в Україні з 1998 року.
День цей особливий, адже 1-го червня відбуваються різноманітні святкові культурно – мистецькі, спортивні, розважальні заходи, концерти, конкурси які привертають увагу до дітей і до формування гармонійної особистості. Традиційними стали і доброчинні акції, які приурочені відзначенню Міжнародного Дня захисту дітей.
Міжнародний День захисту дітей – це ще один привід замислитися над проблемами і малят, і підлітків, і тих, хто наближається до межі, за якою дорослість. Адже цей день стосується життя і тих, котрі ще граються в пісочниці, і тих, котрі готуються до нового життя, переступаючи шкільний поріг.
Виставка презентує роботи із фондів Кіровоградського обласного художнього музею – це картини, створені художниками у другій половині ХХ століття, також представлені роботи з приватних зібрань митців та твори художників-початківців м. Кіровограда. Майстри пензля представляють на своїх полотнах щасливе дитинство дітвори, їх нероздільний зв'язок з батьками, друзями, природою.
Дитина сміється, мріє, грається, спить, відпочиває, йде до школи – така портретна галерея наших нащадків. Це картини художників Б. Домашина (1927-2000) «Портрет доньки» (1963), Б.Вінтенка (1927- 2002) «Середня школа № 30», Т. Хітрової «Оленка» (1964), С.Письменного (1923-2010) «Свої турботи», А.Янєва «Яна в рожевому» (2004), О.Коваль «Покоління» (2007).
Частина творів присвячена відносинам дитини із рідними людьми: батьками, дідусями, бабусями, сусідами. Це полотна: Л.Рана «До сина» (1962), В.Сагоян «Додому», І.Смичека (1953 р.н.) «Мати і дитя» (2004), В.Колесніченка (1933 р.н.) «Була страшна війна», Ю.Іванова «На балконі» (1978), І.Бевзенко «Новосілля», А.Янева (1945 р.н.) «Молода мати» (2009), С.Письменного «Тарасова наука» ( 1964), І.Ханаріної «Дитинство» (2010), О.Логвинюка ( 1936-2004) «Наш дільничний» (1982).
Відпочинок дитини на свіжому повітрі – це запорука здоров’я підростаючого покоління. До цієї теми звертаються Г.Топніков (1927 р. н.) «А у нас у дворі, нема де гратись дітворі» (2004), Я.Левич «Піонерський табір», М.Бондаренко (1914-1999) «Дитинство» (1993).
Одним із напрямків всебічного розвитку дитини є спілкування з книгами та розвиток творчих здібностей в позашкільних гуртках та центрах. Художник Ф.Лагно знайомить відвідувачів із повістю В.Кобзаря «Буваличі» за допомогою ілюстрацій до цього твору. Учениця гімназії Т.Шевченка – Ліза Лавриненко (1996 р.н.) презентує свій творчий доробок – роботи виконані в техніці петриківського розпису.
Закликаємо усіх сьогодні йкожного наступного дня, зігрівати теплом і любов’ю кожне дитяче серце, об’єднувати зусилля заради майбутнього, і тоді маленькі громадяни виростуть достойними людьми й неодмінно стануть гордістю України.
О.В.Шаповал, науковий співробітник відділу науково-просвітницької роботи Кіровоградського обласного художнього музею
ДО УВАГИ ВОДІЇВ: АВТОЦИВІЛКА ОНЛАЙН за 5 хвилин посилання
ПОШИРЮЙТЕ. Коментуйте. Заборонені нецензурна лексика, образи, розпалювання міжнаціональної та релігійної ворожнечі та заклики до насильства.
Завжди в курсі надзвичайних ситуацій, ДТП, аварій, відключень світла, води та теплопостачання. Щоб дізнаватись новини першими, підписуйтесь на нас у YouTube, та сторінку в Facebook та Instagram.
Сподобалася ця публікація? Не пропустіть наступні публікації і почніть стежити за нашими новинами ПІДПИСАТИСЯ.