У Кропивницькому відкрили віртуальну експозицію Аркадія Мацієвського (ФОТО)
Скульптура є унікальним видом мистецтва, пов’язаним зі створенням об’ємних художніх форм у реальному просторі, саме тому скульптор спирається на практику пластики об’ємності фігури та предмета в реальному просторі.
Як стверджував великий Мікеланджело скульптура є найпершим з мистецтв, а першим скульптором є Бог, який зліпив з глини Адама.
Історія скульптури в сучасному її розумінні починалася разом з однією з найбільш ранніх цивілізацій Стародавнього Єгипту, свого розквіту та досконалості це мистецтво досягло в класичній Греції. Великі скульптури доби античності створювали фігури богів і героїв Олімпіад.
Ім’я Аркадія Мацієвського займає достойне місце серед плеяди відомих митців Кіровоградщини. Музей мистецтв (Кіровоградський обласний художній музей ) не вперше звертається до творчості відомого скульптура, а саме в січні 2007 року відбулося відкриття виставки члена Національної спілки художників України Аркадія Юхимовича Мацієвського (1931-2006). На виставці було представлено 39 фотографій монументальних скульптур та 27 станкових скульптур митця.
Народився Аркадій Юхимович 19 травня 1931 року в селі Бобрик Любашівського району Одеської області. У 1953 році майбутній митець закінчив скульптурне відділення Одеського державного художнього училища. Вже з 1960 року скульптор приймав активну участь у мистецьких проектах та художніх виставках. З 1964 року Аркадій Юхимович був членом спілки художників СРСР, а з 1991 року – членом Національної спілки художників України. З 1970 року життя скульптора тісно було пов’язано з колишнім Кіровоградом, він почав працювати скульптором художньо-виробничих майстерень художнього фонду. У 1980 році Аркадій Мацієвський став лавреатом премії імені Юрія Яновського. У 1998 році був нагороджений дипломом I ступеня на конкурсі «Таланти Кіровоградщини» та численними відзнаками.
Скульптурні роботи Аркадія Мацієвського сьогодні можна побачити на вулицях сучасного Кропивницького, серед яких слід відзначити пам’ятник «Жертвам Чорнобиля», пам’ятник трамваю міста Єлисаветграда та ін.
У віртуальній експозиції «Магія рук» представлено до огляду скульптурні роботи Аркадія Юхимовича Мацієвського: «Партизан-розвідник Я. Стренченко»; бюст «П.К. Василина»; «Оголена в кріслі»; «Під шоломом»; ескіз до роботи «Пам’ятник загиблим воїнам».
Микола Правда
ДО УВАГИ ВОДІЇВ: АВТОЦИВІЛКА ОНЛАЙН за 5 хвилин посилання
ПОШИРЮЙТЕ. Коментуйте. Заборонені нецензурна лексика, образи, розпалювання міжнаціональної та релігійної ворожнечі та заклики до насильства.
Завжди в курсі надзвичайних ситуацій, ДТП, аварій, відключень світла, води та теплопостачання. Щоб дізнаватись новини першими, підписуйтесь на нас у YouTube, та сторінку в Facebook та Instagram.
Сподобалася ця публікація? Не пропустіть наступні публікації і почніть стежити за нашими новинами ПІДПИСАТИСЯ.