У Кропивницькому відбулася презентація книги Володимира Поліщука (ФОТО)

Липень 01, 2023 | Новини | Переглядів: 1081 | Коментарі: 0

У Кропивницькому центрі в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Д. Чижевського відбулася презентація монографії «Музи Тараса Шевченка. Інтимно-любовні дискурси української літературної шевченкіани».

У Кропивницькому відбулася презентація книги Володимира Поліщука

У Кропивницькому відбулася презентація книги Володимира Поліщука

У Кропивницькому відбулася презентація книги Володимира Поліщука


Книгу представив автор Володимир Поліщук – доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри української літератури та компаративістики Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького.

Модератором заходу виступив Григорій Клочек – доктор філологічних наук, професор Центральноукраїнського державного університету ім. В.Винниченка.

Тривалий час тема інтимного життя відомих особистостей була під забороною. Інтимно-любовний дискурс фактично не досліджувався, а основна увага зверталася на соціальні питання. Володимир Поліщук зауважив, що першою серйозною роботою, де в окремому розділі системно розглянуто проблему стосунків Тараса Шевченка з жінками і кохання в його житті, є книга Марієтти Шагінян «Тарас Шевченко».

Під час презентації слухачі дізналися багато цікавих фактів про особисте життя Кобзаря, про його взаємини з жінками. Тарас Шевченко часто закохувався, адже мав емоційну та чутливу натуру. Проте щоразу доля позбавляла його родинного щастя та кохання, про яке мріяв поет. Він ніколи не був одруженим, не мав шлюбних дітей, а про його романи є багато домислів, ніж підтверджених фактів.
Шевченко мав неабиякий успіх у жінок. Володимир Трохимович розповів про найвідоміших його обраниць: Оксану Коваленко, Ядвігу Гусаковську, Марію Європеус, Варвару Рєпніну, Ганну Закревську, Глафіру Псьол, Надію Тарновську, Федосю Кошиць, Агату Ускову, Забаржаду, Катерину Піунову, Христину Довгополенко, Марію Максимович, Марко Вовчок, Ликеру Полусмак.

Зі слів науковця, кожне нове кохання митця завжди дарувало йому натхнення до написання поезій і створення картин.
Сподіваємось, що презентація книги спонукала більше читати поезію видатного Тараса Шевченка та літературу про нього.

На завершення заходу Володимир Поліщук подарував бібліотеці Чижевського велику кількість книг, автором та редактором яких він є.


ДО УВАГИ ВОДІЇВ: АВТОЦИВІЛКА ОНЛАЙН за 5 хвилин посилання


ПОШИРЮЙТЕ. Коментуйте. Заборонені нецензурна лексика, образи, розпалювання міжнаціональної та релігійної ворожнечі та заклики до насильства.


Завжди в курсі надзвичайних ситуацій, ДТП, аварій, відключень світла, води та теплопостачання. Щоб дізнаватись новини першими, підписуйтесь на нас у YouTube, ТЕЛЕГРАМ та сторінку в Facebook та Instagram.
Сподобалася ця публікація? Не пропустіть наступні публікації і почніть стежити за нашими новинами ПІДПИСАТИСЯ.
Hostpro
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Search Tool