У Кропивницькому розповіли про доступ до безоплатної правової допомоги (ФОТО)
Що таке відновне правосуддя, як реалізується пілотний проєкт з відновного правосуддя для неповнолітніх на Кіровоградщині та чим заклади освіти можуть стати корисні в його впроваджені?
Про це йшлося під час зустрічі працівників системи БПД Кіровоградщини з колективом Кропивницького професійного ліцею сфери послуг і торгівлі.
«Ключовою метою відновного правосуддя є залучення сторін конфлікту, а також громади до активної участі щодо усунення наслідків правопорушення. Саме тут в нагоді можуть стати й заклади освіти, адже вони мають в штаті практичних психологів та соціальних педагогів, що зможуть працювати з неповнолітніми та їхнім оточенням», - зауважила заступниця директора Регіонального центру з надання БВПД у Кіровоградській та Миколаївській областях Олена Шишкарьова.
Юристи детально розповіли про особливості впровадження пілотного проєкту, його умови та етапи, а також поділилися успішними кейсами, що вже мають місце, зокрема на Кіровоградщині та Миколаївщині. Так, з початку реалізації пілотного проєкту 44 особи погодились на участь у програмі. Наразі 23 неповнолітніх отримали можливість виправити ситуацію, що сталася у зв’язку з вчиненням злочину, та розпочати нове життя.
Враховуючи суспільну важливість пілотного проєкту колектив Кропивницького професійного ліцею сфери послуг і торгівлі прийняв рішення також долучитися до його реалізації. Підтвердженням цього наміру став укладений меморандум про співпрацю з регіональним центром, зокрема документом передбачено проведення спільних правопросвітницьких заходів, а також залучення штатних психологів ліцею до роботи з неповнолітніми учасниками проєкту.
Довідково. Пілотний проєкт «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні кримінального правопорушення» впроваджується Міністерством юстиції України, Офісом Генерального прокурора на базі системи надання безоплатної правової допомоги за підтримки Міжвідомчої координаційної ради з питань правосуддя щодо неповнолітніх та Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні.
Програма відновлення для неповнолітніх може бути застосована у разі:
наявності потерпілої сторони — фізичної особи, якій кримінальним правопорушенням завдано моральної, фізичної або майнової шкоди, а також юридичної особи, якій кримінальним правопорушенням завдано майнової шкоди;
вчинення неповнолітнім вперше кримінального проступку або нетяжкого злочину;
визнання неповнолітнім факту вчинення кримінального правопорушення;
згоди неповнолітнього і потерпілого на участь у Програмі відновлення.
ДО УВАГИ ВОДІЇВ: АВТОЦИВІЛКА ОНЛАЙН за 5 хвилин посилання
ПОШИРЮЙТЕ. Коментуйте. Заборонені нецензурна лексика, образи, розпалювання міжнаціональної та релігійної ворожнечі та заклики до насильства.
Завжди в курсі надзвичайних ситуацій, ДТП, аварій, відключень світла, води та теплопостачання. Щоб дізнаватись новини першими, підписуйтесь на нас у YouTube, та сторінку в Facebook та Instagram.
Сподобалася ця публікація? Не пропустіть наступні публікації і почніть стежити за нашими новинами ПІДПИСАТИСЯ.