У Кропивницькому чотирилапі рятувальники відпрацьовували пошукові навички (ФОТО)
Собаки вже давно і дуже ефективно допомагають людям завдяки своєму незвичайному інтелекту, прекрасному нюху, тонкому слуху, фізичній силі та витривалості.
Під час виникнення надзвичайних ситуацій вони рятують з-під завалів потерпілих, шукають у воді, лісах, горах – одним словом всюди, де наші інстинкти та органи чуття безсилі.
Завдяки спеціальному дресируванню молодих собак навчають вмінню точно позначати місце перебування людей, що постраждали в різноманітних надзвичайних ситуаціях.
Фахівці у будь-якій сфері потребують постійного вдосконалення, а отже, і собаки-рятувальники - не виключення. Постійні інтенсивні навчання допомагають їм не втрачати професійних навичок та бути у гарній формі.
Саме з цією метою в обласному центрі відбулися спільні тренування кінологічних служб ГУ ДСНС в області та Кропивницької виправної колонії №6. Під час практичного заняття кінологи разом зі своїми підопічними відпрацьовували пошук людини в умовах техногенного завалу та по запаховому сліду в умовах природного середовища.
Фахівці обох служб ділилися своїми професійними секретами у навчанні хвостатих. В ході теоретичної частини заняття обговорювалось запахове коригування та вплив погодних і техногенних факторів на збереження й поширення індивідуального запаху людини. А вже під час практичних відпрацювань чотирилапі рятувальники показали, на що здатні в умовах змодельованої надзвичайної ситуації, що максимально наближена до реальної. Кінологам з їхніми підопічними вдалося швидко впоратися із завданням та підтвердити свою кваліфікацію.
Так вкотре собаки-рятувальники довели, що є надійними помічниками надзвичайників та готові до завдань будь-якої складності.
ГУ ДСНС України у Кіровоградській області
ДО УВАГИ ВОДІЇВ: АВТОЦИВІЛКА ОНЛАЙН за 5 хвилин посилання
ПОШИРЮЙТЕ. Коментуйте. Заборонені нецензурна лексика, образи, розпалювання міжнаціональної та релігійної ворожнечі та заклики до насильства.
Завжди в курсі надзвичайних ситуацій, ДТП, аварій, відключень світла, води та теплопостачання. Щоб дізнаватись новини першими, підписуйтесь на нас у YouTube, та сторінку в Facebook та Instagram.
Сподобалася ця публікація? Не пропустіть наступні публікації і почніть стежити за нашими новинами ПІДПИСАТИСЯ.