Спостережні комісії та помічники прокурорів Кіровоградщини навчались контролювати тюрми
Виконувати власні повноваження, членам спостережних комісій відтепер буде простіше. Як правильно бачити порушення прав засуджених, та як допомагати пенітенціарному персоналу їх усувати, членів спостережних комісій Кіровоградської області навчили експерти Кіровоградського відділення ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ».
На сьогодні спостережні комісії залишаються єдиною інституцією, що має законодавчо закріплене право здійснення громадського контролю дотримання прав засуджених. Маючи відповідний мандат, члени спостережних комісій можуть безперешкодно відвідувати місця позбавлення волі. В тому числі для вивчення стану організації матеріально-побутового та медико-санітарного забезпечення засуджених. Виявляючи порушення спостережні комісії можуть здійснювати заходи щодо їх усунення. Але маючи такі повноваження, робота спостережних комісій залишається малоефективною. Однією з причин є недостатня компетенція членів спостережних комісій в сфері здійснення громадського контролю та відсутність простої але ефективної методології його проведення.
Вирішити проблему має всі шанси нова ініціатива Полтавської Благодійної асоціації «Світло Надії». Залучивши експертів, організація розробила методологію та інструментарій здійснення громадського контролю. А також підготували серію тренінгів, спроможних суттєво підвищити професійний рівень членів спостережних комісій. До проведення тренінгів та розробки методології було залучено старшого наукового співробітника сектору дослідження проблем кримінально-виконавчого законодавства Інституту вивчення проблем приступності Академії правових наук – Яковець Ірину, та керівника пенітенціарного напрямку КОВ ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» - Бочарова-Туз Володимира.
По задуму розробників методологія та інструментарій є максимально зручними та простими в користуванні. В ідеалі, застосування інструментарію, зведе громадський контроль дотримання прав засуджених до трьох простих кроків – потрапити до установи, заповнити анкету і проаналізувати її.
Першими з’ясувати, наскільки ефективною є методологія та інструментарій змогли члени спостережних комісій Кіровоградської області. Адже саме в Кіровограді відбувся перший тренінг для членів спостережних комісій, які взаємодіють з пенітенціарними установами області.
Дякуючи партнерству з Кіровоградською обласною спостережною комісією, КОВ ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» провело навчання членів спостережних комісій Устинівскього, Петрівського та Олександрівського районів і міста Кіровоград. Окрім того, до участі в навчанні були залучені помічники прокурорів, які мають здійснювати нагляд за додержанням законодавства при виконанні кримінальних покарань.
Під час заходу були обговорені можливості, які мають державні адміністрації для покращення ситуації з матеріально-побутовим та медичним забезпеченням засуджених.
Організатори навчання, мають надію, що за підтримки управління державної пенітенціарної служби України в Кіровоградській області, розроблений інструментарій буде затверджений Кіровоградською обласною спостережною комісією та буде переданий для використання спостережним комісіям області.
ДО УВАГИ ВОДІЇВ: АВТОЦИВІЛКА ОНЛАЙН за 5 хвилин посилання
ПОШИРЮЙТЕ. Коментуйте. Заборонені нецензурна лексика, образи, розпалювання міжнаціональної та релігійної ворожнечі та заклики до насильства.
Завжди в курсі надзвичайних ситуацій, ДТП, аварій, відключень світла, води та теплопостачання. Щоб дізнаватись новини першими, підписуйтесь на нас у YouTube, та сторінку в Facebook та Instagram.
Сподобалася ця публікація? Не пропустіть наступні публікації і почніть стежити за нашими новинами ПІДПИСАТИСЯ.