На Кіровоградщині поліцейські радять, як вберегтися від грабіжників
У зимовий період громадянам, як правило, доводиться повертатися додому з роботи та відвідувати різноманітні заклади вже у темну пору доби.
Працівники поліції закликають бути особливо пильними у цей час, оскільки зловмисники часто користуються сутінками для скоєння пограбувань. Втім про власну безпеку варто дбати і вдень.
Найчастіше «здобиччю» зловмисників стають чужі гроші, телефони, банківські картки, прикраси та інші речі. Іноді трапляється і так, що потерпілі зазнають не лише матеріальних збитків унаслідок злочинів, а ще й отримують тілесні ушкодження.
Поліцейські радять взяти на «озброєння» кілька порад, які допоможуть вберегти своє майно, а найголовніше – здоров’я та життя від злочинних посягань:
- насамперед, якщо доводиться повертатися додому у пізню пору доби, уникайте безлюдних та неосвітлених місць. Маршрут, де є рух транспорту чи перехожі, буде найліпшим варіантом, за можливості попросіть рідних або друзів зустріти вас;
- не варто демонструвати на вулицях та у громадських місцях значні суми грошей, коштовності та дорогі засоби зв’язку;
- коли перебуваєте у розважальних закладах, не викладайте мобільні телефони або інші гаджети на стіл чи будь-яке видне місце, а також не залишайте цінні речі без нагляду. Незнайомим людям під жодним приводом не слід дозволяти користуватися вашим засобом зв’язку;
- не носіть телефони, банківські картки чи готівку у зовнішніх кишенях одягу, сумок чи рюкзаків, особливо у багатолюдних місцях;
- на вулиці або у приміщенні, користуючись банкоматом чи терміналом, намагайтеся якомога ближче стояти до нього, щоб оточуючі не могли бачити, яку операцію ви здійснюєте, або яку суму знімаєте;
- не розмінюйте гроші стороннім чи малознайомим особам, які під цим приводом можуть вивіряти наявність у вас коштів;
- будьте обережними, заходячи у під’їзд будинку, і особливо у темну пору доби – якщо там не працює освітлення;
- у випадку, якщо повертаєтеся додому з розважальних закладів у нетверезому стані, скористайтеся послугами таксі, чи громадським транспортом.
У разі скоєння стосовно вас пограбування чи розбійного нападу, негайно телефонуйте за номером «102», або зверніться за допомогою до будь-якої установи, що знаходиться під охороною та має кнопку екстреного виклику поліції.
Дочекайтеся приїзду поліцейських, вкажіть точне місце події, напрям втечі нападника, його прикмети.
Запам’ятайте – від термінового повідомлення в поліцію залежить швидкість затримання зловмисників та повернення викрадених речей.
Сектор комунікації
поліції Кіровоградської області
ДО УВАГИ ВОДІЇВ: АВТОЦИВІЛКА ОНЛАЙН за 5 хвилин посилання
ПОШИРЮЙТЕ. Коментуйте. Заборонені нецензурна лексика, образи, розпалювання міжнаціональної та релігійної ворожнечі та заклики до насильства.
Завжди в курсі надзвичайних ситуацій, ДТП, аварій, відключень світла, води та теплопостачання. Щоб дізнаватись новини першими, підписуйтесь на нас у YouTube, та сторінку в Facebook та Instagram.
Сподобалася ця публікація? Не пропустіть наступні публікації і почніть стежити за нашими новинами ПІДПИСАТИСЯ.