На Кіровоградщині діти хворі на туберкульоз лікуються новими препаратами
Понад два роки пацієнти, хворі на хіміорезистентний (стійкий до багатьох протитуберкульозних препаратів) туберкульоз, забезпечені новими високоефективними ліками.
Торік ці препарати були включені до схем лікування і шести дітей з Кіровоградщини, віком від одного до тринадцяти років, у яких діагностували туберкульоз.
- Лікарям вдається щороку знижувати кількість нових випадків захворювання на туберкульоз, проте зовсім його побороти поки що важко. На жаль, кількість дітей, хворих на туберкульоз, останнім часом не зменшується. А найгірше те, що почастішали випадки виявлення серед дітей стійких до лікування хіміорезистентних форм туберкульозу, - розповідає головна лікарка КНП «Кіровоградський обласний фтизіопульмонологічний медичний центр Кіровоградської обласної ради» (колишня назва – протитуберкульозного диспансеру) Галина Горенко. – Зараз ми зробили суттєвий крок вперед у лікуванні цього захворювання. Є нові протитуберкульозні препарати, які можна використовувати у лікуванні дітей. Це докорінно змінює наші старі уявлення про лікування до нещодавно невиліковного туберкульозу!
У рамках проєкту «100 відсотків життя та якісних послуг на Кіровоградщині» ми запитали Галину Горенко про ефективність цих ліків.
- Мова йде про скорочення строків лікування з двох років до дев’яти місяців - одного року – а це скорочення строків лікування в два рази! Варто відзначити, хорошу переносимість курсу лікування у дітей. Значно більшу прихильність до лікування у батьків, адже саме вони найперші контролюють лікування дітей – батьки бачать близьку мету лікування – одужання, та наполегливо йдуть до неї! Це значне зменшення небажаних проявів від ліків – так званих побічних реакцій! Зменшення кількості ліків у схемах лікування –замість 5-6 видів препаратів – 3-4 види. Відсутність ін’єкційних препаратів (уколів) – лише таблетовані ліки! Серед діток нашої області вдалося досягнути швидкого прогресивного покращення стану дітей та гарного загоєння туберкульозних змін вже в перші місяці лікування! – зауважує фахівець.
За словами Галини Горенко, нові протитуберкульозні ліки показали себе як безпечні, що гарно переносяться навіть дітьми. Завдяки їм, вдалося значно скоротити строки лікування, і це – найголовніше. Також нові схеми лікування забезпечують надійне вилікування та знижують ймовірність розвитку повторного захворювання на туберкульоз. Ми всі маємо надію, що завдяки цьому, в найближчому майбутньому нам вдасться значно знизити рівень дитячої та підліткової захворюваності!
ДО УВАГИ ВОДІЇВ: АВТОЦИВІЛКА ОНЛАЙН за 5 хвилин посилання
ПОШИРЮЙТЕ. Коментуйте. Заборонені нецензурна лексика, образи, розпалювання міжнаціональної та релігійної ворожнечі та заклики до насильства.
Завжди в курсі надзвичайних ситуацій, ДТП, аварій, відключень світла, води та теплопостачання. Щоб дізнаватись новини першими, підписуйтесь на нас у YouTube, та сторінку в Facebook та Instagram.
Сподобалася ця публікація? Не пропустіть наступні публікації і почніть стежити за нашими новинами ПІДПИСАТИСЯ.