Скільки мені залишилося жити?
Це перше питання, яке задала Тетяна своїй соціальній працівниці, дізнавшись, що в неї ВІЛ-позитивний статус.
Про той день Тетяна розповідає, як про один із найгірших у своєму житті.
- Краще я б вам розповіла, як працювала у полі, як заробляти гроші у селі…, - каже жінка під час нашого інтерв’ю, намагається переключитися на діагноз, з яким живе рік, а потім продовжує: - Це була рання весна. На вулиці ще було холодно. Був мороз, я збиралася в магазин за хлібом. Тут дзвінок з лікарні від мого чоловіка. Каже: «Через COVID мені довелося здати багацько аналізів. Сказали, що в мене ВІЛ…». ВІЛ? Перепитала я. А хто знає, що це за хвороба. Та чоловік сказав, щоб я теж здала тест на ВІЛ. У мене одразу в голові таргани… Наступного разу я була в лікарні і здавала аналізи. Мені сказали, що в мене ВІЛ. Далі все як в тумані. Пізніше прийшла соціальна працівниця Надія Балан, у якої перше, що я запитала: скільки мені ще залишилося жити. Та жінка взяла мене за руку і сказала, що в неї є 83-річна знайома з ВІЛ-позитивним статусом, яка приймає ліки і живе не думаючи про свій діагноз. Я заспокоїлася.
Тетяна почала приймати АРТ-терапію. Каже, що попросила лікарів провести обстеження на ВІЛ, гепатит та туберкульоз в її доньки-підлітка. Результати показали, що донька здорова.
- Я вранці заводила будильник, щоб будити доньку в школу, готувати їй сніданок. Опісля одразу заводила будильник на вечірній час, щоб приймати ліки. Ця звичка вже сформувалася, тепер чітко пам’ятаю, коли приймати ліки. Добре, що АРВ-терапія безкоштовна для людей з ВІЛ. Я отримую її щомісяця в кабінеті «Довіра». У той переламний момент мені важливо було, що мене підтримали, а не залишили саму, що пояснили те, чого я не знаю. Зараз пройшов майже рік, як я живу з ВІЛ-позитивним статусом. Я уважніше почала ставитися до свого здоров’я, стала відповідальнішою. Насамкінець нашої розмови хочу порадити всім людям вчасно обстежуватися, щоб знати стан свого здоров’я. Не даремно є профілактичні огляди, - каже жінка.
Тетяна отримує соціальний супровід в рамках проєкту HealthLink: «Прискорення зусиль України з метою подолання епідемії ВІЛ», що реалізує БО «100 відсотків життя. Кропивницький».
ДО УВАГИ ВОДІЇВ: АВТОЦИВІЛКА ОНЛАЙН за 5 хвилин посилання
ПОШИРЮЙТЕ. Коментуйте. Заборонені нецензурна лексика, образи, розпалювання міжнаціональної та релігійної ворожнечі та заклики до насильства.
Завжди в курсі надзвичайних ситуацій, ДТП, аварій, відключень світла, води та теплопостачання. Щоб дізнаватись новини першими, підписуйтесь на нас у YouTube, та сторінку в Facebook та Instagram.
Сподобалася ця публікація? Не пропустіть наступні публікації і почніть стежити за нашими новинами ПІДПИСАТИСЯ.