Отримавши у подарунок житлову квартиру від рідної бабусі, онучка дізналась, що отримала в подарунок ще й прописаного в ній незнайомого чоловіка
До Вільшанського бюро правової допомоги Голованівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернулася пані Вікторія та просила допомогти їй підготувати заяву до суду з питання визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням, а саме квартирою, яку їй у 2019 році подарувала бабуся.
Пані Вікторія, повідомила, що у 2020 році, коли проходили місцеві вибори, на її адресу надійшло запрошення на ім'я невідомого чоловіка. У місцевому центрі надання адміністративних послуг клієнтці повідомили, що громадянин дійсно зареєстрований у її квартирі. Звернутися до чоловіка про зміну його місця реєстрації можливості не має, оскільки клієнтці насправді не відомо хто ця особа, де може проживати на даний час та які його контактні дані.
Пані Вікторія надала всі необхідні підтверджуючі документи на право власності на житлову квартиру. Завідувачка сектору Вільшанського бюро правової допомоги Голованівського МЦ з надання БВПД Анастасія Повар, вивчивши усі надані документи та обставини справи, визначила алгоритм дій для пані Вікторії та підготувала позовну заяву про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням.
«Право приватної власності є непорушним. Згідно ст. 317 Цивільного кодексу України власникові належать права володіння, користування та розпоряджання своїм майном та статтею 319 Цивільного кодексу України визначено, що саме власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд», – коментує завідувачка сектору Анастасія Повар.
Вільшанський районний суд Кіровоградської області розглянувши відповідну позовну заяву задовольнив її в повному обсязі.
Довідково:
Згідно із ст. 391 Цивільного кодексу України власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпоряджання своїм майном.
Відповідно до ч.1 ст. 7 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» зняття з реєстрації місця проживання здійснюється протягом семи днів на підставі заяви особи, запиту органу реєстрації за новим місцем проживання особи, остаточного рішення суду про позбавлення права власності на житлове приміщення або права користування житловим приміщенням.
Відповідно до ч.2 ст.405 Цивільного кодексу України, особа втрачає право на користування житлом, у разі його відсутності без поважних причин понад один рік, якщо інше не встановлено договором або законом.
З рішенням суду по справі можна ознайомитись тут: https://reyestr.court.gov.ua/Review/103336183
Голованівський місцевий центр з надання БВПД
ДО УВАГИ ВОДІЇВ: АВТОЦИВІЛКА ОНЛАЙН за 5 хвилин посилання
ПОШИРЮЙТЕ. Коментуйте. Заборонені нецензурна лексика, образи, розпалювання міжнаціональної та релігійної ворожнечі та заклики до насильства.
Завжди в курсі надзвичайних ситуацій, ДТП, аварій, відключень світла, води та теплопостачання. Щоб дізнаватись новини першими, підписуйтесь на нас у YouTube, та сторінку в Facebook та Instagram.
Сподобалася ця публікація? Не пропустіть наступні публікації і почніть стежити за нашими новинами ПІДПИСАТИСЯ.