У Кропивницькому відкрили виставку пам’яті Віталія Кривенка (фоторепортаж)
Вчора, 21 травня 2021 року, у місті Кропивницький в художньо-меморіальному музеї О.О.Осмьоркіна відбулося відкриття виставки «По-перше, художник: Виставка живописних та графічних творів заслуженого архітектора України Віталія Кривенка», присвяченої Дню пам’яті заслуженого архітектора України, Почесного громадянина міста Кіровограда Віталія Єфремовича Кривенка (1937-2020)
Виставка влаштована за ініціативи вдови архітектора Людмили Іванівни Кривенко. Експозицію виставки складають понад 70 живописних та графічних творів з родинного зібрання. Пейзажі, натюрморти, портрети та сюжетні композиції, виконані Віталієм Єфремовичем Кривенком у 1960-х – 2000-х роках, відкривають ще одну грань його творчої особистості.
Віталій Єфремович Кривенко (13 серпня 1937 – 24 травня 2020) народився в місті Кірово (нині Кропивницький). Закінчив з відзнакою Івановське художнє училище (1968) та Київський інженерно-будівельний інститут, нині Київський національний університет будівництва і архітектури, факультет міського будівництва (1976).
Член Національної Спілки архітекторів України. Заслужений архітектор України (2009). Почесний громадянин міста Кіровограда (2014). Лауреат обласної премії у галузі архітектури, геральдики та вексилології і декоративно-прикладного мистецтва імені Якова Паученка в номінації «геральдика та вексилологія» (2004, 2018).
Головний архітектор міста Кіровограда (1976–1987), головний архітектор Кіровоградського виробничого об’єднання «Червона зірка» (1987–1991), начальник управління містобудування, архітектури, землеустрою та землекористування Кіровоградського міськвиконкому (1991-1996).
Автор понад 50 проєктів споруд соціально-культурної сфери, пам’ятників та об’єктів благоустрою: Меморіальний комплекс загиблим воїнам на Фортечних валах (1981), Меморіальний музей М. Л. Кропивницького (1982), Пам’ятник Богдану Хмельницькому (1992), Пам’ятник Ангелу-Охоронцю (скульптор А. Гончар) та Соборна площа біля нього (2004), Пам’ятник засновникам заводу «Червона Зірка» братам Роберту та Томасу Ельворті (скульптор М. Олійник) (2004), Пам’ятник Олександру Пашутіну на площі біля Кропивницької міської ради, яка оформлена за його проєктом (2009), Пам’ятники видатним землякам: лауреату Нобелівської премії Ігорю Тамму (2012), педагогу та піаністу Генріху Нейгаузу (2013), Герою Радянського Союзу Григорію Куроп’ятникову, громадському діячу Володимиру Кириловичу Винниченко (2010), Архітектурно-скульптурна композиція «Студентство» (скульптор В. Цисарик) на площі поруч з Центральноукраїнським національним технічним університетом (2013).
Засновник і голова Кіровоградського обласного відділення Українського геральдичного товариства (1996-2020). Автор гербу і прапору міста Кіровограда (нині Кропивницького), автор й співавтор гербів, прапорів адміністративних районів та міст обласного значення Кіровоградської області, а також марок, ювілейних монет та іншої символіки. Співавтор альбому-каталогу «Символіка Кіровоградщини» (2002) та збірника «Символіка адміністративних районів та міст обласного значення Кіровоградщини» (2004).
За значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток України, вагомі трудові здобутки та високий професіоналізм нагороджений: Орденами «За заслуги» ІІ та III та ступеню, Орденом «Преподобного Нестора Літописця» ІІІ ступеня, Почесною грамотою Верховної Ради України, Відзнаками виконавчого комітету Кропивницької міської ради «За заслуги» І та ІІ ступеню, Почесними грамотами Національної Спілки архітекторів України, Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України, Кіровоградської обласної державної адміністрації й обласної ради, Кропивницької міської ради.
ДО УВАГИ ВОДІЇВ: АВТОЦИВІЛКА ОНЛАЙН за 5 хвилин посилання
ПОШИРЮЙТЕ. Коментуйте. Заборонені нецензурна лексика, образи, розпалювання міжнаціональної та релігійної ворожнечі та заклики до насильства.
Завжди в курсі надзвичайних ситуацій, ДТП, аварій, відключень світла, води та теплопостачання. Щоб дізнаватись новини першими, підписуйтесь на нас у YouTube, та сторінку в Facebook та Instagram.
Сподобалася ця публікація? Не пропустіть наступні публікації і почніть стежити за нашими новинами ПІДПИСАТИСЯ.