You can help our site. Thanks in advance for your help - donate - Click -
                                                                        

Як пацієнтам з туберкульозом отримати безоплатно медичну допомогу на Кіровоградщині

Березень 22, 2024 | Здоров'я та краса | Переглядів: 909 | Коментарі: 0

Туберкульоз – інфекційне захворювання, яке в більшості випадків вражає легені. 

У 2024 році Програма медичних гарантій покриває його діагностику та лікування завдяки двом пакетам – «Діагностика та лікування дорослих і дітей, хворих на туберкульоз, у стаціонарних та амбулаторних умовах» та «Супровід та лікування дорослих і дітей, хворих на туберкульоз, на первинному рівні медичної допомоги».

«У Кіровоградській області активних пацієнтів, станом на кінець минулого року було 2 789, з яких 802 встановили діагноз у 2023 році. За пакетом ПМГ на надання послуг з стаціонарного та амбулаторного лікування та діагностики туберкульозу на Кіровоградщині законтрактований з Національною службою здоров’я Кіровоградський обласний фтизіопульмонологічний медичний центр. На пакет медичних послуг, які надаються хворим на туберкульоз на первинній ланці, договори уклали 19 медичних закладів по всій області. Ці медзаклади відповідають вимогам НСЗУ та готові надавати усю необхідну допомогу пацієнтам якісно та відповідально», – говорить заступниця директора Східного МРД Наталія Шуліка.

За спеціалізоване лікування одного пацієнта НСЗУ платить медзакладам майже 50 тис. грн, на первинному рівні – близько 600 грн на місяць. Хворі із діагностованим туберкульозом можуть звернутися до лікарні без направлення, тобто за самозверненням. Також підставами для отримання лікування є направлення сімейного або лікуючого лікаря та переведення з іншого медзакладу.

Яку допомогу можуть отримати хворі на туберкульоз безоплатно:

консультування, амбулаторна та стаціонарна медична допомога;
аналізи: від розгорнутого клінічного аналізу крові до різних типів досліджень мокротиння та інших зразків біологічного матеріалу;
інструментальні обстеження: рентгенологічні (в тому числі КТ), ультразвукові, ендоскопічні (зокрема, бронхоскопія) та інші, відповідно до галузевих стандартів;
розробка індивідуального плану лікування пацієнтам на амбулаторному та/або стаціонарному етапі з урахуванням їх супутніх захворювань, оцінка та формування прихильності пацієнтів до лікування, коригування плану лікування (в тому числі із залученням психолога та соціальних працівників);
консультування психологами, лікарями-фтизіатрами та лікарями інших спеціальностей, зокрема, із застосуванням телемедичних технологій;
призначення протитуберкульозної терапії та корекція лікування з урахуванням чутливості/резистентності мікроорганізмів до медикаментів тощо;
визначення показань до госпіталізації та при необхідності – госпіталізація;
організація амбулаторного лікування, у тому числі із залученням лікарів ПМД;
моніторинг результатів ефективності та безпеки лікування та побічних реакцій на протитуберкульозні препарати;
надання необхідної допомоги мультидисциплінарною командою з питань медико-психологічного та соціального супроводу тощо.

Після того, як мікобактерія туберкульозу перестає виділятися і пацієнт не є більше заразним, він може продовжити лікування вдома, отримуючи послуги в закладі первинної медичної допомоги, і продовжувати вести активне соціальне життя.

Знайти найближчий до вас заклад, законтрактований за пакетами з діагностики та лікування туберкульозу в стаціонарних та амбулаторних умовах і супроводу та лікування туберкульозу на первинному рівні, можна на дашборді НСЗУ на карті місць надання послуг за договорами з деталізацією за групами послуг – оберіть область (Кіровоградська) та групу послуг («20 Діагностика та лікування дорослих і дітей, хворих на туберкульоз, у стаціонарних та амбулаторних умовах» або «41 Супровід та лікування дорослих і дітей, хворих на туберкульоз, на первинному рівні медичної допомоги»).

Якщо вам відмовляють у наданні безоплатної допомоги в закладах, законтрактованих з НСЗУ, звертайтеся зі скаргами за номером 1677.


ДО УВАГИ ВОДІЇВ: АВТОЦИВІЛКА ОНЛАЙН за 5 хвилин посилання


ПОШИРЮЙТЕ. Коментуйте. Заборонені нецензурна лексика, образи, розпалювання міжнаціональної та релігійної ворожнечі та заклики до насильства.


Завжди в курсі надзвичайних ситуацій, ДТП, аварій, відключень світла, води та теплопостачання. Щоб дізнаватись новини першими, підписуйтесь на нас у YouTube, ТЕЛЕГРАМ та сторінку в Facebook та Instagram.
Сподобалася ця публікація? Не пропустіть наступні публікації і почніть стежити за нашими новинами ПІДПИСАТИСЯ.
Hostpro
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Search Tool